Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Bakan Avcı Van'da Bölge Eğitim Toplantısına katılacak

Bakan Avcı Van'da Bölge Eğitim Toplantısına katılacak

Van'daki temaslarına devam eden Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Van'da yapacakları bölge eğitim toplantısında, eğitim ile ilgili tüm sorunları konuşacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2015 Çarşamba 23:04
Bakan Avcı Van'da Bölge Eğitim Toplantısına katılacak

İki günlük Van temasları kapsamında Van Valiliğini ziyaret eden Bakan Avcı çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Avcı, yarın Van'da yapılacak olan Bölge çalıştayında eğitimle ilgili tüm sorunları konuşacaklarını söyledi.

Van Valiliği'ni ziyaret eden Bakan Avcı, günün anısına Valilik şeref defterine duygularını yazıp imzaladıktan sonra makama geçti.

Burada yaptığı açıklamada Bakanlık olarak değişik illerde bölge toplantıları yaptıklarını belirten Avcı, "Daha önce Marmara Bölgesi'nde görev yapan milli eğitim müdürlerimizi, müfettişlerimizi, belli temalar etrafında sorunlarımızı konuşmak için topladık. Bugün ve yarın da Van'da 15 ilimizden gelen il ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve müfettişlerimizle toplantılar gerçekleştireceğiz. Bakanlığımızın yaptığı ve yapmayı düşündüğü düzenlemelerle ilgili bilgilendiriyoruz. Bundan önceki düzenlemelerin geri dönüşlerini kendilerinden dinliyoruz. Sorunları dinliyor ve çözümü için önerileri alıyoruz. Bunlar   geniş katılımla çalıştaylar halinde gerçekleştiriliyor. Yarın 200'e aşkın yöneticimiz ile  genel müdürlerimizin katıldığı toplantılar düzenleyeceğiz. Bu toplantılarda katılımcıları dinleyeceğiz. Van'da sadece Van'ın değil 15 ilin milli eğitim müdürleriyle eğitim sorunlarını görüşeceğiz. Yarı yıl tatili  öncesinde ve sonrasında neler yapılacağını konuşacağız. Müfredatla ilgili konularımız var onları görüşeceğiz." dedi.

Valilik çıkışında gazetecilerin okulların tatil edilmesi yönündeki sorularını da cevaplayan Bakan Avcı, "Okullarımızı ziyaret ettik, çocuklarımızla öğretmenlerimizle mümkün oldukça bir araya gelmeye çalışıyoruz. Her ilde valilerimiz oradaki koşulları değerlendirirler, hava koşulları veya herhangi bir nedenle eğitime ara verilmesi gereken okullarımız olursa, yerel makamlarımız ilan ederler. Van'da şu an öyle bir hava yok." diye konuştu.

Daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yeni hizmet binasına giden Bakan Avcı, Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ile bir araya geldi. Avcı daha sonra onuruna verilen akşam yemeğine katıldı. ( Murat DALGIN - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

BAŞKAN EKİNCİ, GELECEĞİN LİDERLERİYLE BİRARAYA GELDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com