Advert
Advert
Advert

Bakan Arınç saldırıya lanet okudu

Bakan Arınç saldırıya lanet okudu
Bakan Arınç saldırıya lanet okudu

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hakkarideki mayın patlamasıyla ilgili olarak, Bu olaya sebebiyet veren alçakları şiddetle lanetliyoruz dedi.

Balıkesirin Havran ilçesinde belediyeyi ziyaret eden Arınç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hakkarinin Geçitli köyünde bir minibüsün infilak etmesi, içindeki kadın ve çocukların hayatını kaybetmesinin çok üzücü bir olay olduğunu söyledi.

Bu acı olay hepimizi derinden yaralamıştır diyen Arınç, şöyle konuştu:

Buna sebebiyet veren alçakları şiddetle lanetliyoruz. Bu, çok kötü, çok çirkin, insanlık dışı bir olay. Sanırım en son 10a ulaştı bize gelen bilgiye göre. Yaralılar da var. Masum insanları, sivilleri böyle haince tuzak kurarak katletmek insanlık dışı bir olaydır. Umarım bunların failleri en kısa zamanda bulunur, bu cinayetleri işleyenler en kısa sürede cezalarına çarptırılır. Milletimizin başı sağolsun. Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyorum. Türkiye, terörle mücadelesinde mutlaka başarıya ulaşacaktır. Bunun için hepimiz üzülüyoruz ve bu sorunun bir an önce bitmesini istiyoruz. Bu konuda hükümetimize herkesin yardımcı olması gerekir...

Bu olayı şüphesiz bir terör örgütü planlamış olabilir. Arkasındaki amacın, saikin ne olduğunu bulmalıyız. Bu tür olaylar bazı gelişmeleri önlemek için provokasyon olarak da kullanılabiliyor. Güvenlik güçlerimizin en kısa zamanda failleri bulacağına ve onların en ağır müstahak oldukları cezalara çarptırılacağına inanıyorum.

Arınç, belediye ziyaretinin ardından vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü