Advert
Advert
Advert

Bakan Arınç, Göbeklitepe'yi Gezdi

Bakan Arınç, Göbeklitepe'yi Gezdi
Bakan Arınç, Göbeklitepe'yi Gezdi


 

Şanlıurfa Valiliği ve Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün birlikte organize ettiği “20.Yerel Medya Eğitim Semineri” için Şanlıurfa’ya gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Göbeklitepe’yi ve Sipahi Pazarını gezip, esnafları ziyaret etti.

 

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın gezdirdiği Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, öncelikle 11 bin 500 yıllık tarihi ile dünyanın ilk yerleşim yeri olan Göbeklitepe’yi gezdi. Bülent Arınç’a gezi sırasında Göbeklitepeyle ilgili bilgileri Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ve Şanlıurfa Müzesi Müdürü Müslüm Ercan verdi. Arınç’a gezisi boyunca Vali Nuri Okutan’ın yanı sıra, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri, Seyit Eyüpoğlu, Müfit Yetkin ve Zülfikar İzol da eşlik etti.

 

Göbekliketepe’de kendisine ikram edilen ayranı içen Bakan Arınç, TRT’nin yeni yayın döneminde yayımlamak üzere 3 bölümlük bir Göbeklitepe Belgeseli çektiğini söyledi. 1 yıl süren çekimin ardından hazırlanan belgeselin Şanlıurfa’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirten Bakan Arınç, belgeselin TRT, TRT Şeş ve TRT Belgesel kanallarında yayımlanacağını bildirdi.

 

Göbeklitepe’den sonra Haşimiye Meydanında bulunan bir çay ocağında duran Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve beraberindekiler burada çay içip, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

 

Sipahi Pazarı’nı gezip esnafın sattığı ürünleri inceleyen Bakan Arınç, Balıklıgöl’e doğru yol boyunda bulunan esnaf ve vatandaşları selamlayıp sohbet etti.

 

Bu arada Bakan Bülent Arınç, öğle yemeğini yediği Harran Otel’de gazetecilerin sorularını da cevaplandırdığı bir basın toplantısı da düzenledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika! Şanlıurfa'da çok sayıda araç kundaklandı.
Son Dakika! Şanlıurfa'da çok sayıda araç kundaklandı.
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali