Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Bahçeşehir Üniversitesi Urfa City'de Sergi Açıyor

Bahçeşehir Üniversitesi Urfa City'de Sergi Açıyor

Bahçeşehir Üniversitesi Araştırmaları Merkezi tarafından hazırlanan “Batıya Doğru Akan Nehir Belgeseli Fotoğraf Sergisi” Urfa City (Mozaik) AVM’de sergilenecek.

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2012 Cumartesi 21:04
Bahçeşehir Üniversitesi Urfa City'de Sergi Açıyor


Başbakan Danışmanı Prof. Dr. Bekir Karlığa önderliğinde Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezi tarafından hazırlanan Batıya Doğru Akan Nehir Belgeseli Fotoğraf Sergisi” çarşamba günü saat 11:00'de Urfa City (Mozaik) AVM’de Şanlıurfalı sanatseverlerle buluşuyor.


BATIYA DOĞRU AKAN NEHİR

Dünya çapında 200’den fazla uzmanın katkısı olan bu Belgesel, 10 farklı ülkede çekilmiş. İki yıl hazırlık, iki yıl da çekimler için vakit harcanmış. Ünlü yönetmen ve yapımcı John Milius belgeselin gönüllü danışmanlığını yapmış. Ralph Salmi, Bettany Hughes, Prof. Dr. Haluk Gürgen, Doç. Dr. Savaş Arslan gibi isimlerin görev aldığı Belgeselin yapımcı firması Lion Tv
Belgeselde. Çin’de Sarı Nehir, Hindistan’da İndus ve Ganj, Mezopotamya’da Fırat ve Dicle, Mısırda Nil, Amerika’da Mississipi ve Amazon, Avrupada Tuna boyları birer medeniyet havzası. Batıya Doğru Akan Nehir, kıyısında yeni bir medeniyetin değil, yeni bir medeniyet bilincinin oluşması için akıyor. Medeniyetlerin çatışmaya değil barışa götürecek ortak yönlerini vurguluyor Belgesel.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com