Advert
Advert
Advert

Bahçelizedeler birleşti

Bahçelizedeler birleşti
Bahçelizedeler birleşti

Milletvekili genel seçimlerine 100 gün kala partiler arasında ittifaklar konuşulurken, seçimin en ilginç ittifakı geliyor...

İşte Bahçeli'nin hedefindeki oy12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerine 100 gün kala çeşitli ittifak söylentileri ortaya atılırken, seçimlerin en ilginç olan ittifakı gerçekleşiyor.

Namık Kemal Zeybek’in Genel Başkanlığını yaptığı Demokrat Parti (DP) ile Ahmet Reyiz Yılmaz’ın Liderliliğini yürüttüğü Milliyetçi Muhafazakâr Parti’nin (MMP) seçimde güç birliği yapacakları öğrenildi.

 

BAHÇELİZEDELER’İN GÜÇ BİRLİĞİ

Namık Kemal Zeybek ve Ahmet Reyiz Yılmaz yakın geçmişte MHP’de aynı siyasi kaderi paylaşmış ve Bahçeli’ye karşı Genel Başkan adayı oldukları için kongre salonuna sokulmadıkları gibi, kayıtları silinmiş ve ihraç edilmişlerdi.

Milliyetçi-Ülkücü tabanda sevilen Namık Kemal Zeybek, MHP mücadelesinden sonra DP’ye geçmesinden kısa bir süre kongrede DP’ye büyük bir farkla Genel Başkan oldu.

Zeybek’in Genel Başkan olmasından sonra MHP, ANAP’ın ve DP’nin önemli eski isimlerinin DP’de görevler alması dikkat çekmişti.

Geçmişte MHP’de Devlet Bahçeli’nin Ortadoğu danışmanlığını yapan,  fakat merkez yönetimin pasifliğini eleştirerek Bahçeli’ye karşı Genel Başkan adayı olan Ahmet Reyiz Yılmaz’da kongre salonuna girememişti

Yılmaz, MHP kongresinden sonra Milliyetçi Muhafazakâr Partisini kurdu ve 1 yıl içinde 72 il teşkilatını oluşturdu.

Aynı zamanda Yılmazlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Ahmet Reyiz Yılmaz ile DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, bu hafta içerisinde bir araya gelerek aynı çatı altında seçimlerde güç birliği kararı alacaklar. (haber2000)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle