Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Bahçelievler Sağlık ocağında neler oluyor?

Bahçelievler Sağlık ocağında neler oluyor?

Şanlıurfa’da 30 bin kişiye hizmet veren 6 Nolu Bahçelievler Aile Sağlığı Merkezi’nin kapısı bugün ilginç kararla çalındı. Yıkılacak gerekçesi ile kapısı çalınan merkezde neler oluyor.

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2012 Perşembe 18:00
Bahçelievler Sağlık ocağında neler oluyor?
Belediyenin ihalesi gereği Topçu Meydanı Projesi kapsamında yıkılacak yıkılmayacak tartışmaları neticesinde Vali Celalettin Güvenç’in talimatı ile yıkılmayacak kararına varıldı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik ile Bahçelievler Aile Sağlığı Merkezi’nin çalışanları yaptıkları görüşmede Sağlık ocağında hizmetin aynı mekanda süreceği ifade edilmişti. 
Ancak Şanlıurfa Belediyesi sağlık ocağı olarak değil, ilk etapta Zabıta merkezi olarak hizmet vereceği tarihi binada daha sonra ise Cafe veya çay bahçesine dönüştürme endişesi ile Bahçelievler halkı tetirdin. 
Bilindiği gibi 30 bin kişiye sağlık hizmeti sunan merkezde, 1997’den beri hastalar tedavi ediliyor. Koruma altına alınarak sit alanı olarak belirlenen tarihi bina Topçu Meydanı Projesi kapsamında restore edilecek.
Topçu Meydanı projesi kapsamında ilgili müteahhit tarafından yaklaşık 2 haftadır şantiye elemanlarının lavabo konteynırlarının sağlık merkezi girişine kuruldu. Konuyla ilgili olarak Bahçelievler Mahallesinde bulunan 6 Muhtardan herhangi bir girişimin olmaması vatandaşı daha da endişelendiriyor. 
Vatandaşlar; Bu şehrin mülki amiri Vali mi Belediye Başkanı mı diye soruyorlar?
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com