Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Bahçelievler parkomat kararı anketle verilecek

Bahçelievler parkomat kararı anketle verilecek

Bahçelievlerde bulunan mahalle muhtarları, esnaflar ve mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Güvenç, sadece aşırı trafik yoğunluğu yaşayan bölgeyi canlandırmak ve vatandaşları rahatlatmak için parkometre uygulamasına gitmeyi planladıklarını, ancak henüz daha başlamayan uygulama öncesi, bölgede yaşayan vatandaşlarla anket yaptıktan sonra son kararı vereceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2014 Cumartesi 12:43
Bahçelievler parkomat kararı anketle verilecek

Hiçbir kâr amacı gütmeden sadece bölgede oluşan aşırı yoğunluk sebebiyle, mahallelilerin ve esnafların park yapamaz, müşterilerin de bölgeye giremez hale geldiği Bahçelievleri rahatlatmak ve canlandırmak için bölgede öncelikle parkometre uygulaması başlatmayı planlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, uygulama öncesi mahallelinin görüşüne başvurdu.

 

Yoğunluğunun önüne geçmek için daha önce belirlenen sokaklarda yapılması planlanan parkometre uygulaması ile ilgili Başkan Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda Mahalle Muhtarları, Mahalle sakinleri ve esnaf bir araya geldi.

 

Bu Belediye Sizin İçin Var!

 

Toplantıda mahalle sakinlerini dinleyerek, çözüm önerilerini not alan Celalettin Güvenç, Bahçelievlerin araç yoğunluğundan adım atılamayacak bir hale geldiğinin altını çizerek, “Siz diyorsanız mevcut duruma biraz daha tahammül edilir; biz size uyarız. Biz sizin için çalışıyoruz. Bu belediye sizin için var. Mahallede anket yapacağız. Eğer, yüzde 51 istemezse eskisi gibi devam etsin derse uygulamaya başlamayız” dedi.

 

Park uygulamasının Büyükşehir Belediyesi olarak kesinlikle para kazanmak için değil, sadece bu bölgede oluşan trafik yoğunluğunun bitirerek vatandaşların trafik sorunun çözmek ve bölgeyi canlandırmak için planladıklarının altını çizen Başkan Güvenç, henüz planlama aşamasında olan uygulama ile ilgili mahallede yaşayan herkes ile anket yaptıktan sonra ne yapılacağına karar verileceğine dikkat çekti.

 

Kendisinin de bölgeyi gezerek vatandaşların görüşünü alacağını ifade ederek, uygulamayı şu anda başlatılmayacağını, çözüm için yapılacak uygulamaya hep birlikte karar vereceklerini belirtti.

 

Bölgede bulunan otoparkın girişimleri sonucunda vatandaşlara aylık 40 TL gibi bir fiyatla, hizmet verme imkânı sunduğunu söyleyen Başkan Güvenç, vatandaşlara kolaylık sağlayarak otopark yetkilileriyle ücretin indirilmesi hakkında görüşme sağlanmasını istedi.

Mahalle Sakinleri Trafik Sorunun Çözülmesini İstiyor…

 

Toplantıda söz alan mahalle sakinleri, bölgedeki araç yoğunluğunun çözülmesini istediklerini ve özellikle mahalleli dışında Bahçelievlere bırakılan ve günlerce alınmayan araçlardan dolayı muzdarip olduklarını söylediler. Mahalle sakinleri, ayrıca belediye tarafından yapılacak anketi memnuniyetle karşılayıp, kendilerini toplantıya davet ederek, görüşlerine başvuran Başkan Güvenç’e de teşekkür ettiler.

 

Öte yandan toplantıya, Başkan Güvenç’in yanı sıra Mimarsinan Mahalle Muhtarı İsmail Dağbaşı, Bahçelievler Mahalle Muhtarı Mustafa Durmuş, Cengiztopel Mahalle Muhtarı İ.Halil Balık, Esnaflar ve Mahalle sakinleri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com