Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Bahçelievler halkına Topçu Meydanı darbesi

Bahçelievler halkına Topçu Meydanı darbesi

Aile hekimleri, Bahçelievler’de buldukları binanın 20 bin TL’lik bakım masrafları için Belediye’ye başvurdu, olumsuz yanıt aldı.

Giriş Tarihi: 31 Temmuz 2012 Salı 12:02
Bahçelievler halkına Topçu Meydanı darbesi

Halk Sağlığı Müdürü Koyuncu, proje bittikten sonra binanın tekar ASM olarak kalmasını istedi. Belediye binayı turizm amaçlı faaliyetlerde kullanmaya kararlı. Tartışmalar sürerken, vatandaşlar, inşaat alanının ortasında kalan Aile Sağlığı Merkezine güçlükle ulaşmaya çalışıyor.

 

Topçu Meydanı Projesi inşaat alanının ortasında kalan Aile Sağlığı Merkezi krize yol açtı. 

İşi üstlenen müteahhidin “Proje aksıyor, bir an önce kendinize yer bulup, binayı boşaltın” şeklinde yaptığı çağrılar üzerine Aile hekimleri Bahçelievler’de taşınabilecek uygun bir bina buldu. Ancak binanın tadilattan geçmesi ve ASM’ye uygun hale getirilmesi gerekiyor.  Değişen yönetmelikler gereği masraf bu binada görev yapan 5 Aile hekiminden çıkacak. Şanlıurfa Belediyesi’ne başvurup, tadilat giderinin karşılanmasını isteyen Doktorlar olumsuz yanıt aldı.  20 bine yakın kayıtlı hasta-nın bulunduğu Aile Sağlığı Merkezine hastalar inşaat çalışmaları nedeniyle güçlükle ulaşıyor.

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜ NE DİYOR?


Öte yandan Halk Sağlığı Müdürü Osman Koyuncu, HİZMET’e bir açıklama yaparak, Topçu Meydanı Projesi alanında kalan tarihi binanın Aile Sağlığı Merkezi olarak kalması gerektiğini söyledi. Koyuncu, “Bu binadan Topçumeydanı çevresi ve Bahçelievler’de binlerce hasta yararlanıyor. Bu çevrede bundan daha uygun bina yok. Sonuçta burada bir kamu hizmeti yürütülüyor” ifadelerini kullandı.

BELEDİYEDEN ÇAĞRI: BİR AN ÖNCE BOŞALTIN


Görüşlerini aldığımız Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu ise, Aile hekimlerinden bir an önce yeni bir yer bulup, bu binayı boşaltmalarını istedi. Aile Sağlığı Merkezi taşınmadığı için projenin aksadığına dikkat çeken Güllüoğlu, “Aile hekimleri uygun bir teklifle gelirse kendilerine yardımcı oluruz” dedi.

Serkan Evcan / Hizmet

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com