Advert
Advert
Advert

Bahçeli'den bayrak olayına çok sert yorum

Devlet Bahçeli'nin Diyarbakır'da Türk bayrağının gönderden indirilmesi olayı ile ilgili olarak ne söyleyeceği merak ediliyordu.

Bahçeli'den bayrak olayına çok sert yorum
Bahçeli'den bayrak olayına çok sert yorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin haftalık olağan grup toplantısında konuştu. 

Bahçeli, konuşmasına ekonomik değerlendirmelerde bulunarak başladı.

MHP lideri, çiftçilerimizin haksızlığa tahammül etmeyeceğini ümit ediyorum. MHP işçinin emeklinin memurun esnafın ve çiftçinin yanında kaya gibi durmaya devam edecektir. Üreten çalışan yatıran kardeşlerimizin sözcüsü ve tercümanı olacaktır, açıklamasında bulundu.

Başbakan Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının 'montaj' olduğunu açıklayan TÜBİTAK'a yüklenen Bahçeli, gerçekler birgün mahkeme nezdinde ortaya çıkartılacağı söyledi.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

-Belediye başkanı seçilen bölücüler henüz göreve başlamadan tahriklerini sıralamaktadır. Ağrı'da milli mücadele kahramanı Kazım Karabekir isminin silineceğini duyurmuştur. Bu zihniyet sanıyorum atalarının Mıdirdiç Prinyan veya Paro Terziyan isimlerini yerine mi yazacaktır.

-Güroymak'a Norşin denilirse yerleşim yerleri değiştirilip T.C ifadeleri de sökülürse en sonunda sıra Kazım Karabekir ve hatta Gazi Mustafa Kemal'e kadar gelecektir. AKP yol açmış siyasi bölücüler bu yolda yürümüştür.

-Ne olursa olsun, Ermeni çetelerine karşı kahramanlık destanı yazan Kazım Karabekir'in ismini milletimizin hafızasından silemeyeceksiniz.

-PKK Türkiye'yi çökertmeye devam etmiştir. Süreç ihaneti bin yıllık kardeşliği hedef almıştır. Başbakan Erdoğan insanları kandırmıştır.

-Başbakan çiçek ve böcekle uğraşırken PKK yılan ve çıyanları mağaralara doldurmuş ve kamplarda vampir imalatına girmiştir. Süreç ihanetinin tek kazançlı çıkan PKK olmuştur.

-Son günlerde Diyarbakır başta olmak üzere diğer ilçelerde cereyan eden olaylarda teröristler yıkıp yakmaktadır.

TÜRK BAYRAĞININ İNDİRİLMESİ

-Yüzleri kapalı bir grup 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'nın etrafını sarmıştır. Bu gruptan öne çıkan hain tel örgülü duvarı aşmış. Bahçeye girmiş ve ne acıdır ki bayrak direğine tırmanarak şehidimizin emanetini varlığımızın nişanesini şerefsizce indirmiştir.

-İnen bayrağımız eşkiya sürüsü tarafından yerlerde sürülmüştür. 17-25 Eroğan'a soruyorum sana "en ufak bir rahatsızlık duydun mu? Asker bedel ödeyecek diyorsun da asıl bedel ödemesi gerekenin sen olduğunu niçin itiraf etmiyorsun. "

-Eften püften konuşmaktan başka ne yapmayı planlıyorsun? Yoksa sinsi sinsi gülümseyerek hadi çocuklar gayret edin sona yaklaşıyorsun diyerek millet nedir bilmeyen alçaklara sevgi ve sempati mi gösteriyorsun.

SANCAK DÜŞERSE VATAN DÜŞECEKTİR

LÜtfen dikkat ediniz indirilen tekmelenen çiğnenen bayrak 2. hava kuvvet komutanlığının bahçesinden gasp edilen sancağımızdır. Sancak düşerse vatan düşecektir. 2. Hava kuvvet komutanlığında hiç mi duyarlı helal lokma yemiş vatan ve bayrak sevgisiyle kalbi çarpan bir asker çıkıp da şerefsize gününü göstermemiştir. Türk bayrağını korumaktan aciz personel nerdedir? Nöbetçiler neyle uğraşmaktadır? Pilotlar nereye uçmuştur? Böylesi bir acziyet yenilmişlik nasıl izah ve tevil edilecektir?

-Farz edelim ki düşman saldırmış her tarafı çevrelemiştir. Silahlar tek kurşun atmadan orası teslim mi edilecektir? Bayrağımı muhafaza edemeyenler hava sahamızın güvenliğini nasıl temin edecektir?

-Müzakereci Başbakan'ı geçtik diyelim genelkurmay karargahında terör örgütü mensuplarının ölüm haberlerini yayınlamakla meşgul omzu yıldızlardan görülmeyen zevat bu gelişmelerden hiç mi vicdan azabı duymamaktadır.

GENELKURMAY BAŞKANI'NA İSTİFA ÇAĞRISI

-Milli namusumuzu temsil eden bayrağımızı korumaktan bi haber komutanlar yarın makamlarına gelerek silah çeken teröristler olduğunda ne yapacaktır? Çözüm ziyan olmasın kimse darılmasın yanlış anlamasın diyerek pısırıklığı devam mı ettireceklerdir? Diyarbakır'da görev yapan 2. hava kuvvet komutanı ve Genelkurmay Başkanı istifa edecek kadar erdemli ve onurlu olmayı deneyecekler midir?

-Genelkurmay başkanlığının yaptığı açıklama ise özrün kabahatten büyük olduğunu gözler önüne seren bir beyanattır. Neymiş efendim çocuklar kullanılarak provokatif eylem yapılmış. Sınırlarını zorlayan bu tür eylemlere karşı serinkanlı davranılmış. Genelkurmay açıklamasının sonunda mizah gibi şaka gibi milletin zekasını hafife alan bir ifade vardır: "Hiçbir kişi veya grubun şanlı Türk bayrağını dalgalandığı gönderinden indiremeyeceğini bilmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur".

"SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI GEÇİNİZ BUNLARI"

-Teröristler bayrak indirdikten sonra aklı başına gelen Genelkurmay hala ve ısrarla hiç kimsenin bayrağı indiremeyeceğini söylemektedir. Sayın Genelkurmay Başkanı geçiniz bunları. Bu sözleri Diyarbakır'daki hain direkteyken söyleyecek ve gereğini anında yapacak mertliği gösterecektiniz.

NECDET ÖZEL'E SERT SÖZLER

-Sayın paşa sizler Ankara'da saltanat sürüp Başbakan'ın peşinden sürüklenirken bayrak düşüyor vatan elden gidiyor farkında mısınız? Bayrak inerken serin kanlı olabiliyorsanız namus ve şeref elden giderken soğukkanlılığı elden bırakamazsınız.

"BAYRAK DİREĞİNE TIRMANAN CÜRETKARIN ALNININ ÇATISINDAN..."

-Bayrak direğine tırmanacak kadar cüretkar bir sefilin alnı çatısından devrilmesi haktır helaldir. Maşeri vicdanın şaşmaz adaletidir. Solomon isimli bedbahtın şerefli Türk bayrağına el sürereken cezalandırıldığı hatrınızdadır. Bayrak iniyorsa bayrak düşüyorsa işgal var demektir. Bayrak inerken seyreden varsa sessiz kalan varsa korkaklar namertler işbaşında demektir.

-Bayrak hakaret görüyorsa küçümseniyorsa vatan esaret altına girmiş demektir. Ey 17-25 rumuzlu haram elebaşısı, ey PKK şubesi ey Oslo hayranı ey İmralı sevdalısı senin çözümün bu mudur? Bayrak inerse çözüm olacak vatan parçalanırsa çözüme gelecek mi?

-Etnik temizlik olursa barış gülleri açacak PKK affedilirse barış olacak Kürdistan kurulursa barış amacına ulaşacak İmralı canisi serbest kalırsa demokrasi güçlenecek öyle mi?

"KAHROLSUN SİZİN SÜREÇ FİTNENİZ"

-Batsın senin çözümün batsın senin barışın yerin dibine geçsin senin özgürlük ve barış anlayışın. Kahrolsun sizin süreç fitneniz. Başbakan 12 yılda devletin çivisini çıkarmıştır. Her gayesini hurdaya çevirmiş ve çürütmüştür. 2. Hava kuvvet komutanlığının bahçesine kadar giren alçaklar bayrak indirmekle kalmamış kışlaya taş ve molotof ile saldırmışlar kışla isminin yazıldığı tabelayı yakmışlardır. Ne kadar elem vericidir ki Mehmetçik kışlaya hapsedilmiştir.

-Yalnızca hikayede havaya bir kaç el ateş açılmıştşır. Geçmişte Ermeni çeteleri ne yapmışsa aynısı bugün aralıklarla yaşanmaktadır. Aman çözüme bir şey olmasın. Aman süreç bozulmasın, aman PKK'lılar incinmesin diye diye Türkiye'nin kalbine nişan alınmıştır.
 Aziz şehitlerimizin emaneti bu kutsal vatan soysuzların ittifakına sahne olmaktadır. AKP askerin başına müzakere çuvalı geçirmiştir. Vatanın bir bölümü fiilen terör örgütünün hakimiyetine teslim edilmiştir.

"ARTIK TEHLİKEYİ GÖRÜN"

-Artık tehlikeyi görün. Artık vahametin farkına varın. Başbakan Erdoğan ve hükümetinin Türkiye'yi uçuruma sürüklediğini görün ve tavır alın. Bayrak düşmanlarıyla haşır neşir olan Erdoğan'dan cumhurbaşkanı olmayacağını Allah için gösterin ve haykırın. Malazgirt'te imha ettiklerimizin torunları bugün belini doğrultmaktadır. Deniz döktüklerimiz bugün makam ve mevki sahibidir. AKP'nin yanında hizalanmıştır. Mondrosçular-Sevrciler hortlamıştır. Türkiye hasımları siperlerini yurdun her köşesine taşımıştır.

BAHÇELİ: PKK İLE AK PARTi ARASINDA PAZARLIK VAR

-AKP ile İmralı canisinin bir yanağın iki yüzü olduğu görülmektedir. Sen önce kendinle hesaplaş karanlık geçmişinle kafa yor PKK'ya tutsak düşmüş vicdanınla yüzleş. Vicdan kişinin kendini gözden geçirmesidir. PKK ile AKP arasındaki pazarlık şudur: Al Güneydoğu'yu ver Çankaya'yı... Bu ihanet görüşmeleri al ver sürecidir. Başbakan, cumhurbaşkanı olmak için İmralı'ya yanaştı.

-AKP'ya oy verenler bilsin ki Başbakan ve hükümeti Erbil'den PKK'ya özel uçak tahsis etmiş miltanları Oslo'ya götürmüştür. PKK oluk oluk şehit kanı dökerken Başbakan Oslo olmak üzere başka ülkerde de örgütle görüşmüştür.

"BAŞBAKAN PKK'NIN SIRTINI SIVAZLIYOR"

-Mehmetçik vurulurken AKP ve PKK pazarlık yapmış, ihanet belgelerinin satırlarını diz dize doldurmuştur. Başbakan peşmerge ile sıra geceleri düzenlemiş aksırıncaya tıksırıncaya kadar yemiş içmişlerdir. Başbakan PKK'nın sırtını sıvazlamıştır.

-Hükümetin 3 bakanı, İmralı ile görüşmektedir. Türkiye, Türk milletinin has bahçesidir. Burada yıkıcı emeller barınamayacaktır.

-Kürt vatandaşlarımız PKK, AKP ve HDP kıskacından kurtulmalıdır. Bizim verecek insanımız, çizilecek sınırımız, yıkılacak ülkemiz yoktur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu