Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Bahçeli: Çiçek anayasa için şans

Bahçeli: Çiçek anayasa için şans

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2011 Perşembe 09:44
Bahçeli: Çiçek anayasa için şans

Bahçeli: Çiçek anayasa için şans

Anayasa sürecinde Çiçek’in TBMM Başkanı olmasını şans olarak gören Bahçeli, ’Meclisi verimli çalıştırabilir’ dedi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cemil Çiçek’in Meclis Başkanı olmasını yeni anayasa sürecinde ’şans’ olarak değerlendirdi. ’Sağlam bir hukuk bilgisine sahip. Uzlaştırmacı boyutuyla da meseleye yaklaştığı vakit Meclisi bu manada verimli çalıştırabilir.’ dedi. Aksaray gezisi dönüşünde, aralarında AKŞAM muhabirinin de bulunduğu bir grup gazeteciyle sohbet eden Bahçeli şunları kaydetti:

 

- Sayın Çiçek’in böyle bir anayasanın çok boyutlu olarak ele alınacağı dönemde TBMM Başkanı olması şans olmuştur. Şu an Meclis’te bulunan milletvekilleri içerisinde en tecrübeli şahsiyetlerden biri. Sağlam bir hukuk bilgisine sahip. Ayrıca her kademede, bakanlıklarda, parti yönetimlerde görev yapmış bir kişi. Uzlaştırmacı boyutuyla da meseleye yaklaştığı vakit, Meclis’i bu manada verimli çalıştırabilir. TBMM Başkanlığı’nın böyle bir komisyon kurarak, Meclis’i çalıştırmasında yarar var. 

 

’YEMİN’ SEÇİLMENİN GEREĞİDİR

 

- AKP de BDP’nin yemin törenine katılımını arzuluyor CHP de. Diğer siyasi partiler, toplum kuruluşları arzuluyor. Son siyasi gelişmeleri dikkate aldığınız vakit, BDP’nin de TBMM’nin verimli bir çalışma ortamına gelmesi açısından Meclis’e gelmesi ve seçilmenin gereği olan yemini etmesi lazım. Bu da ülkemiz için hayırlı olur diye düşünüyoruz. 

 

- Çünkü PKK ile bağlantısı olmayan bağımsız milletvekili var. BDP yandaşlarından aldıkları desteğe saygılı olarak şimdilik bir şey söylemiyorlar. Ama bu böyle mi devam edecek.

 

Vicdani ret kabul edilemez

 

- AİHM’in büyük dairesinin vicdani ret kararını Türkiye için de düşünenler ’müracaat yapılabilir’ diyor, inanç özgürlüğü kapsamında. Bunu bizim kabul etmemiz mümkün değil. İnanç özgürlüğü kapsamında ele almamız doğru da değil.

 

AKŞAM  
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müezzinoğlu'ndan 'emekli promosyonu' açıklaması

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com