Advert
Advert
Advert

Bağımlılıklarla mücadelede birlik çağrısı

MARDİN - Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, bağımlılıklarla mücadele birlik çağrısında bulundu.

Bağımlılıklarla mücadelede birlik çağrısı
Bağımlılıklarla mücadelede birlik çağrısı

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, Yeşilay’ın 96. kuruluş yıldönümü münasebetiyle kutlamaların yapılacağı etkinliklerle ilgili açıklamada bulundu. Günlüoğlu, hafta dolayısıyla Mardin’de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çok yönlü etkinliklerin düzenleneceğini kaydetti.

Yeşilay’ın bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını belirten Günlüoğlu, “Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftası’nı da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Mardin’ de çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da ‘İyi ki Yeşilay var!’ konseptiyle kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası’na, ‘Yeşilay Dayanışma Haftası’ diyerek çalışma yapacaklarını söyleyen Günlüoğlu, “İlçemizdeki Yeşilay gönüllülerimizle Yeşilay Haftası münasebetiyle zararlı alışkanlıklara ve bunların yayılmasına engel olmak için hep birlikte el ele vererek, etkinlik ve seminerlerimizle bağımlılıklarla mücadele çağrısında bulunacağız.” diye konuştu.

Günlüoğlu, Artuklu Şehir Stadı ve Toplantı Salonu’nda Cumartesi günü 09.00-12.00 saatleri arasında düzenlenecek etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi;

“Cumartesi Günü Stadyumda Yeşilay Gönüllüleri ile Temsili Sağlıklı Yaşam Turu ve kumanya ikramı, kimsesiz küçük çocuklarla yeşilin her tonu yüz boyama etkinlikleri ve uzman Dr. Seyfullah Tekin’ın sunum etkinlikleri ile devam edilecek. Etkinliklere başta Mardin Valimiz olmak üzere kurum amirleri de davet edilecektir.” (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü