Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Baggara Derneği Kaymakam Citer’i Ziyaret Etti

Baggara Derneği Kaymakam Citer’i Ziyaret Etti

Viranşehir Baggara Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kaymakam Dr. Huzeyfe Citer’i ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2015 Cumartesi 11:39
Baggara Derneği Kaymakam Citer’i Ziyaret Etti


Kaymakam Dr. Huzeyfe Citer’i makamında ziyaret eden Baggara Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Acar ve beraberindekiler Kaymakam  Citer ile bir süre görüştü.

Karşılıklı fikir alışverişinde bulunan ziyarette Dernek başkanı Recep Acar, Kaymakam Citer’e dernek hakkında bilgi verdi.

Derneğin ilçe ve bölgede yanlış uygulamaları düzeltmek amacı ile kurulduğunu bu doğrultuda Baggara aşiret üyelerinin bilinçlendirilmeye çalışıldığını ifade eden Acar şunları kaydetti: "Aşiret olgusu Doğu ve Güneydoğu'nun bir gerçeğidir. Biz bu gerçeği göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz. Aşiret anlayışındaki yanlışları düzeltmek ve doğru olanları benimsetmeyi amaçlıyoruz. Bu maksatla komisyonlar kurduk. En önemli komisyonlarımızın içinde eğitim ve iletişim komisyonları geliyor. Aşiret içinde bu çalışmalarımız diğer aşiretlerle ilişkilerde de etkisini gösteriyor. Özellikle aşiretler arası yaşanan anlaşmazlık ve kan davalarında da derneğimiz müdahil olmaktadır. Bu çalışmalarımızın resmi kurumlarca da önemsenerek desteklenmesini arzu ediyoruz" dedi

Ziyaretten dolayı çok memnun kaldığını ifade eden Kaymakam Dr Huzeyfe Citer, töre cinayeti, kan davası, zorla akraba evliliği gibi ilçede sorun teşkil eden hususların bu şekilde yapılacak çalışmalarla en aza indirilebileceğini ifade ederek dernek çalışmalarına destek vereceklerini ifade etti.

Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından Dernek Başkanı Recep Acar ve beraberindekiler Kaymakamlıktan ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com