Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Bağ’da sıra gecesi

Bağ’da sıra gecesi

Şanlıurfa ile özdeşleşen sıra geceleri, Şanlıurfa’da bir başka yaşanıyor.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2013 Salı 11:16
Bağ’da sıra gecesi

Özellikle büyükşehirlerde sıra gecesi adı altında düzenlenen etkinliklerde sadece müzik grupları yer alırken, Şanlıurfa’da geleneksel olarak devam eden sıra gecelerinde ise çeşitli aktiviteler yaşanıyor.

Sıra gecelerinin sadece müzik dinlemeden ibaret olmadığını belirten Şanlıurfa’nın sevilen işadamlarından Şahap Dedecan, “Sıra geceleri sıradan olmamalı. Bu gecelerde müziğin yanı sıra sohbet, dertleşme, kaynaşma, tanışma, bilgi alış verişi gibi konularda yer almalı” dedi. Sıra gecesinde bulunan topluluğun birbirleriyle uyumlu olmaları gerektiğine dikkat çeken Dedecan, aksi halde o sıra gecesinin topluluğa zevk yerine sıkıntı vereceğini anlattı. Yıllardan beri aynı grupla sıra gecesi geleneğini sürdürdüklerini belirten Şahap Dedecan, şöyle devam etti:

“Kışın evlerde yaptığımız sıra gecelerimizi yazın havaların sıcak oluşu nedeniyle bağa taşıyoruz. Akabe’deki bağımızda her hafta bir gece toplanıp kebaplarımızı yapıyor, sohbetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu vesile ile haftanın yorgunluğunu atmanın yanı sıra arkadaşlık, dostluk ilişkilerimizin de kopmamasını sağlıyoruz. Zaman zaman misafirlerimiz de oluyor. Ama çekirdek kadromuz aynı.”

Arkadaşımız Mehmet Canbekli’nin konuk olarak yer aldığı Şahap Dedecan ve arkadaşlarının oluşturduğu sıra gecesinde şu isimler yer alıyor: Necati Canbekli,Bekir Kesik,Lüfer Basmacı,Nakşi Gülhan,Ali Batur,Recep Hoca,İbrahim Etem,Hüseyin Elektrikçi,İbrahim Demirkol.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com