Advert
Advert
Advert

BAĞ KUR borcu olanlar için önemli fırsat

Siverek SGK Müdür vekili ilçede görev yapan gazetecileri ziyaret ederek yeni iş güvenlik paketi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

BAĞ KUR borcu olanlar için önemli fırsat
BAĞ KUR borcu olanlar için önemli fırsat

Siverek SGK Müdür Vekili Ramazan Akaray, yeni iş güvenlik paketi ile birlikte Bağ-Kur borcu o anların müracaat etmeleri durumunda hizmetlerini ve borçlarını dondurabileceklerini söyledi.

Gazetecileri ziyaret ederek yeni iş güvenlik paketi ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Siverek SGK Müdür Vekili Ramazan Akaray, yeni iş güvenlik paketi ile birlikte BAĞ KUR borcu olanların da müracaat etmeleri durumunda hizmetlerini ve borçlarını dondurabileceklerini söyledi.

Akaray, Kurum tarafından 6645 sayılı yasaya dayanarak 5510 sayılı kanuna eklenen 63. Ek madde ile 30 Nisan 2015 tarihinde yayınlanan 2015/13 sayılı genele ile; 4B esnaf ve 4B tarım BAĞ KUR borcu olanların 12 ay ve daha fazla borcu olanların, 31 Temmuz 2015 tarihine kadar İl müdürlükleri ve SGK merkezlerine müracaat etmeleri durumunda hizmetlerini ve borçlarını dondurabileceklerini söyledi.

Söz konusu genelge ile birlikte gerek bugüne kadar hiç ödeme yapmamış gerekse de belli miktarda ödeme yapmakla birlikte kalan borcu 12 aydan fazla olanların borcunun silinebileceğini belirten Akaray, 12 aydan az borcu olanları ise bu yasadan faydalanamayacağını belirtti.

Akaray, “BAĞ KUR kapsamında kaydı olan ve kaydı devam edenlerin ise 12 aydan fazla borcu olanların kayıtları 30 Nisan 2015 tarihine kadar silinmekte ve 1 Mayıs 2015 tarihi itibarıyla tekrardan devam ettirilmektedir. Durdurulan hizmetler istenildiği zaman gerek kişinin kendisi ve gerekse de hak sahipleri tarafından ihya edilebilmektedir” dedi (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!