Advert
Advert
Advert

Badıllı Hoca'nın defnedileceği yer belli oldu

Bugün sabah saatlerinde vefat eden Üstad Beddiüzzaman'ın talebesi Abdulkadir Badıllı Hoca'nın yakınları defin ile ilgili bazı taleplerde bulunmak üzere Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile görüştü. Görüşme sonunda Badıllı Hoca'nın defnedileceği yer belli oldu.

Badıllı Hoca'nın defnedileceği yer belli oldu
Badıllı Hoca'nın defnedileceği yer belli oldu

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, bugün sabah saatlerinde vefat eden Üstad Beddiüzzaman’ın talebesi Abdulkadir Badıllı Hoca’nın öğrenci ve yakınları ile bir araya geldi.

Abdülkadir Badıllı’nın yakınlarının, Akdoğan’dan cenazenin defni ile ilgili bazı taleplerde bulunduğu, Akdoğan’ın ise konuyla ilgili bizzat Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştüğü belirtildi.

Görüşmeden önce basına konuşan Akdoğan, “Kendisine bir daha Allah’tan rahmet diliyorum. Kendisi Beddiüzzaman’ın değerli bir talebesiydi. Cenazesi yarın ikindi namazına müteakip kılınan namazın ardından defnedilecek. Ben bizzat başbakan ile görüştüm. Ailenin talepleri çerçevesinde ne gerekiyorsa yapılacaktır. Cenazesi, ailenin uygun görüldüğü yere defnedilecektir.” dedi.

Merhum Abdulkadir Badıllı’nın bir yakınından aldığımız bilgilere göre; Badıllı Hoca’nın cenaze namazının Mevlidi Halil Camisi’nde (Dergâh)  kılınma ihtimalinin yüksek olduğu, cenazesinin ise Dergah Camisi avlusunda Üstad Beddiüzzaman’ın naaşının kaçırıldığı yerin karşısında bulunan Dede Osman Avni Efendi’nin kabrinin bulunduğu yere defnedileceği belirtildi.

Dergah Camisi’nde Cuma namazı kılan Akdoğan daha sonra Dergah Camisi avlusunda Üstad Beddiüzzaman’ın naaşının kaçırıldığı yeri ziyaret ederek dua etti. Hz. İbrahim’in doğduğu yer olarak bilinen mağarayı da ziyaret eden Akdoğan, Aynzeliha Gölü’ndeki balıklara yem attı. (Osman Gülebak-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!