Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Badıllı aşiretinden darbe ve aşiret söylentilerine sert tepki

Badıllı aşiretinden darbe ve aşiret söylentilerine sert tepki

15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından 2. kalkışmanın Güneydoğu'dan başlatılacağı ve İngilizlerin bölgedeki aşiretlerin borçlarını ödediği şeklindeki iddialara bir tepkide Şanlıurfa’dan geldi. Badıllı aşiretinin kanaat önderi Hacı Osman Badıllı iddiaları sert bir dille yalanlayarak; Aşiretlerin bayrağını, vatanını ve namusunu satamayacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2016 Cumartesi 22:18
Badıllı aşiretinden darbe ve aşiret söylentilerine sert tepki

2. Darbe girişiminin Güneydoğu’dan başlayacağı yönünde iddialarda bulunan emekli asker Hasan Atilla Uğur’un açıklamalarına Badıllı aşiretinin önde gelen ismi 95 yaşındaki Osman Badıllı’dan sert tepki geldi.

Aşiretlerin bayrağını, vatanını ve namusunu satamayacağını söyleyen 95. Yaşındaki Osman Dede,

“Aşiretler olarak Fransızların Urfa’yı işgal ettiği dönemde nasıl ihanet etmedik ise şimdi de ihanet etmeyiz” dedi.

Şanlıurfa’nın kurtuluş dönemindeki bir olayı da anlatan Osman Badıllı, “Fransız komutanlar Şanlıurfa’ya gelerek Ağızhan köyünde amcam Sait Badıllı’nın yanına geldi. Kendileri ile mücadeleye girmemelerini kendilerini komutan yapacaklarını ve iradeyi kendilerine teslim edeceklerini söyledi. Buna rağmen amcam Sait Badıllı kanının son damlasına kadar işgalcilerle mücadele edeceğini söyledi” diye konuştu.

Osman Dede şunları söyledi: “Aşiretler iffetlidir. Şereflidir. Aşiretler böyle bir şerefsizlik yapmazlar. Bu devlet bizim sembolümüzdür. Şerefimizdir. Namusumuzdur. İnsan olan namusuna, şerefine ihanet yapar mı? 15 Temmuz darbe girişimini kim teşebbüs etmişse Allah onların belasını versin. Kim bu hükümeti ve devleti yıkmak istemişse namussuzdur. Devletimiz, hükümetimiz sağlamdır. Her şeyimiz yerindedir. Biz devletimize, hükümetimize bağlıyız. Aşiretlerin hiç biri para almaz. İnsan namusuna ihanet yapar mı? Devlet bizim sembolümüz ve namusumuzdur. Bu ihaneti yapan kendi namusuna da ihanet etmiştir. Doğu ve Güneydoğu’da ki bütün aşiretler böyle bir işe girişmezler. Yalan, iftiradır. Biz imanlıyız. Biz dindarız”

www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: yüzde 66’sı FETÖ’cü çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com