Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Bademcik taşının büyüklüğü hayrete düşürdü

Bademcik taşının büyüklüğü hayrete düşürdü

Şqanlıurfa'da 43 yaşındaki Hamet Haşim adlı Hastanın bademciğinden çıkan 4 cm büyüklüğündeki taş doktorları da şaşırdı.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2013 Cumartesi 15:30
Bademcik taşının büyüklüğü hayrete düşürdü43 yaşındaki Hamet Haşim adlı hasta boğaz ağrısı, yutkunma güçlüğü ve ağız kokusu şikayetiyle OSM Ortadoğu Hastanesi KBB polikliniğine baş vurdu.

Uzm. Dr. Rafet Keleş tarafından yapılan tetkiklerin ardından hastanın bademciklerinin alınmasına karar verildi.

Hastanın bademciğinden çıkan 4 cm büyüklüğündeki taş doktorları da şaşırdı.

Tıp dilinde Tonsillolith adı verilen bademcik taşı bademcik ceplerinde sarı ya da beyaz renkte olan kötü kokulu partiküllerden oluşuyor ama bu taşın normal bademcik taşından çok daha büyük ve daha koyu renkli olduğu gözleniyor.

1 gün müşahede altında tutulan hasta daha tem şifa ile taburcu edildi Ameliyatı gerçekleştiren Opr. Dr. Rafet Keleş konuyla ilgili şunları söyledi; "Hastamız Hamet Haşim 43 yaşında boğaz ağrısı, ağız kokusu, yutma güçlüğü, kulak ağrısı şikâyetiyle 2 sene önce kulak boğaz polikliniğimize başvurdu. Boğazında özellikle sol kulağına vuran ağrı şikayeti vardı ve kötü ağız kokusu vardı. 2 sene önce ameliyat önermiştik. Hastamızın kabul etmemesi üzerine bir sene sonra ameliyat için geldi ameliyatımız 20 dakika sürdü bademciklerini çıkardık hayatımda görmediğim büyüklükte Tonsillolith taşı dediğimiz hastalığa rastladık çok nadir görülür bu kadar büyüklükte ben 20 senedir bu işin içindeyim görmedim hastamızı şifa ile taburcu ettik herhangi bir problemi yok" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com