Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Azmiyle gençlere ders veren yaşlı kadın

Azmiyle gençlere ders veren yaşlı kadın

Diyarbakır'ı Çınar ilçesine bağlı Belitaş mahallesinde yaşayan yaşlı kadın her gün kilometrelerce yol kat edip hayvanlarına ot getiriyor.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2015 Pazar 09:20
Azmiyle gençlere ders veren yaşlı kadın

Çınar merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta olan Belitaş (Xirbêsîtil) Mahallesi’nde yaşayan yaşlı kadın her gün kilometrelerce yol kat edip hayvanlarını beslemek için ot taşıyor.

İlkbahar aylarında topladıkları otları sakladıkları mahalle merkezlerinden kilometrelerce uzaklıktan onlarca kilo ağırlığındaki otları her gün sırtına yüklenen Sabriye Sakınci (50), bu şekilde eşi ve çocukları ile geçimlerini sağlamaya çalışıyor.

Kırsal kesimde zor şartlarda yaşam mücadelesi veren hayatlardan bir örnek olan Sabriye Sakınci, “İlkbahar aylarında hayvanlarımız için biçtiğimiz ve sakladığımız otları, derenin diğer tarafından sırtıma alıp hayvanlarıma getiriyorum. Getirdiğim otları, geçimimizi sağladığımız hayvanlara veriyorum. “ ifadelerini kullandı.

İçinde bulunduğu duruma şükür eden Sakınci, “Yaşlı olmamdan dolayı bana ağır geliyor, fakat geçimimizi sağlamak için eşim ve çocuklarımız ile bu işi yapmamız lazım. Allah’a şükürler olsun geçimimizi sağlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Sabriye teyzenin çalışma azmi, aile bütçesine katkı vermek için gösterdiği gayret, günümüz gençliği için büyük dersler içeriyor. (Vedat Aydın-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com