Advert
Advert
Advert

Aziz Hoca; Darbe yıkmadı, oğlum beni yıktı -VİDEO-

Aziz Hoca; Darbe yıkmadı, oğlum beni yıktı -VİDEO-
Aziz Hoca; Darbe yıkmadı, oğlum beni yıktı -VİDEO-

Şanlıurfa’da yaptığı çeşitli hayırlarla ve Aşevindeki çalışmalarıyla tanılan Aziz Kutluay öz oğlu tarafından çeşitli zararlara uğradı.

Geçtiğimiz gün Aşevinde basın mensuplarıyla bir toplantı düzenleyen Aziz Hoca; “Çok değerli arkadaşlar, Aşağı yukarı 40 yıla yakın sizlerleyiz. Gönül isterdi ki bu ramazan arifesin de çok güzel bir ders yapalım, çok güzel bir haber olsun ama talih bu ki benim 6 tane çocuğum var. 5 oğlan bir kız; Murat, Emin, Ahmet, Sait, Halit ve kızım Hatice, bunların içinde birisi var ki dışı evliya içi eşkıya camide benim yerime imamlık yaptı. Şimdi herkes Emin hoca Emin hoca diyorlar. İki yıldır benimle konuşmuyor. Piyasada benim ismimi kullanarak borç para alıyor, bazı yerlerden malum para alıyor ve geri ödemiyor ne yaptığını da bilemiyoruz. Bu parayı veren insanlar daha sonra gelip bizden istiyor. Tabi bu çok üzücü bir şey ben isterdim ki bugün ramazanla ilgili, bu güzel günlerle ilgili program yapalım ama üzülerek söylüyorum bugün Şanlıurfa’da ve Türkiye’nin bir çok yerinde sayısız konferanslar bir çok program yaptım ve başımdan bir çok olaylar geçti 12 Eylül gibi, 28 Şubat gibi savcılıklarda hata cezaevlerin de yatık, süründük ama yıkılmadım. Fakat benim maalesef bu çocuğum yıktı.” Dedi.

 

Sözlerini sürdüren Aziz Kutluay; “Şuan da diz çöktüm, pes ettim ama kendisinin umurunda mı değil mi? Allah intikamını en güzel şekilde alacağını düşünüyorum bu çocuktan, onun için sizleri buraya çağırıp yormam da ki sebep bir müddet bu engel önümden kalkıncaya kadar Şanlıurfa da hiçbir programa, hiçbir etkinliğe katılmayacağımı belirtmek istiyorum çünkü utanıyorum. televizyonlarda, radyolarda konuşurken sanki hocam oğlundan alacağımız var bize ver dercesine, ben şerefli bir insanım ama bu şeref mahrumu onun için utanıyorum, özür diliyorum. Aslında çok güzel düşünüyorum radyoda mikrofon başında ruhumu teslim edeyim, televizyonda ruhumu teslim edeyim bu hizmetin başında, dedim ya beni hiçbir şey çökertmedi, diz çökmedim yıkılmadım, yığmadım ama beni bu hayırsız evladım, uğursuz evladım, şeref mahrumu evladım yıktı. Adını da söylüyorum zaten, bakın Allah razı olsun Murat’tan razıyım, Ahmet’ten razıyım, Sait’ten razıyım, Halit’ten razıyım ama ben bu çocuktan razı değilim Allah da razı olmayacaktır ve büyük bir ders bu anda memlekete söylüyorum çocuğunuza sahip çıkın, ne kadar sahip çıkarsınız, para istedikleri zaman ne olursa olsun önce bana açın deyin ki oğlun bizden para istiyor borç istiyor. Hocam verelim mi vermeyelim mi? Gelip bana diyorlar ki sana yetişemedim ama para isterken bana çok güzel yetişiyorlar. Ondan sonra hocam şöyle böyle, Tabi ben kimseyi suçlamıyorum kendi evladımı suçluyorum. Zaten benim evladım değildir. Bakın 2 yıldır ben bunla konuşmuyorum, ailem konuşmuyor, hiç kimse bunu kabul etmiyor reddetmişiz Allah da bunu reddedecektir. Bunu beyan etmek istedim” dedi.

 

Sözlerini sürdüren Kutlay; “Ben üzülerek bu basın toplantısını yaptım, mecbur kaldım buna, bu aynı zamanda elimde hukuki bir delil olarak da kalacaktır. Bundan sonra benden para istemeye gelen kişiler olursa aynı bu basın toplantısını delil göstereceğim. Sizlerden ricam duyulmadık yer kalmasın. Yani bu haberi televizyonda, internete, gazeteler okuyan insanlar duymayanlara duyursunlar lütfen. Çok büyük bir ders, çok büyük bir kötülük bana. Dediğim gibi ben yılmadım, yıkılmadım ama beni evladım yıktı. Ne yaptığını bilmiyorum araba kiralıyor, lüks arabalara biniyor sık sık Diyarbakır’a gidip geliyor oraya buraya gidip geliyor. Tabi ben bunları emniyete de bildirmişim. Sizlere bu husus da çok çok teşekkür ediyorum. Bu mübarek günde yordum. Arkadaşlar sizlerle çok güzel şeyler yapmak isterdim ama dua edin Allah bu engeli önümden kaldırsın ki yine ben hizmet edeyim. İnanın şuan sadece aş evine, bu fakir fukaranın, yoksul insan içip gidip geliyorum. Arkadaşlar diyor fakir fukarayı yargılamaya hakkın yok, çünkü bu insanlar buradan bir şeyler alıyorlar diğerlerini yapmıyorum mecbur olmadıkça, zorunlu olmadıkça sokağa bile çıkamıyorum. Bu oğlan yıktı beni dedim şuan da tansiyonum, şekerim zirvede hemen hemen her gün doktora gidiyorum krizlerim geliyor. Bakın benim hemşerilerimden ricam bana dua etsinler ve benim duamın kabulü içinde bana dua etsinler çünkü Allah bu evladımı elimden ala ki bende rahat edeyim sizlerde rahat edin. Allah hepinizden razı olsun. Sizleri buraya kadar yordum. Tüm dinleyenlerimden de özür diliyorum ama dua etsinler Allah bu engeli kaldırsın yine kaldığımız yerden devam edelim.” Şeklinde konuştu.  

Sembol Gazetesi

 

VİDEO

 


Aziz Hoca Oğlu Tarafından Mağdur Edildi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu