Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem AZADÎ Hareketiİnsan haklarıyla ilgili mesaj yayınladı

AZADÎ Hareketiİnsan haklarıyla ilgili mesaj yayınladı

Hak Adalet ve Hürriyet İçin Kürdistan İslamî Hareketi/AZADÎ Hareketi yaptığı yazılı açıklamada; "İnsanı insan yapan temel hak ve hürriyetleridir"

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2014 Perşembe 09:25
AZADÎ Hareketiİnsan haklarıyla ilgili mesaj yayınladı

 

İşte o açıklama;

Basın ve Kamuoyuna
Bismillahirrahmanirrahim
İnsan hakları; insanın hem bireysel ve toplumsal tabii haklarını, hem bireysel ve toplumsal özgül güçlerini gerçekleştirme haklarını, hem de bireysel ve toplumsal siyasi haklarını birlikte ifade eder. İnsan haklarının meşru olmayan sistemler ve zalimler tarafından ihlal ve gasp edilmesi geçmişte ve günümüzde hak, adalet ve hürriyetlerimizden mahrum kalmamıza sebep olmuştur.
İnsanı insan yapan temel hak ve hürriyetleridir. Eğer bir toplum temel insanî hak ve hürriyetlerinden mahrum bırakılırsa o toplum süreç içerisinde travmalı bir topluma dönüşür. Bireyler, kendilerini toplumsal travmalardan muhafaza etmek için kendi temel insanî hak ve hürriyetlerini elde etmek ve korumak zorundadır. AZADÎ Hareketi’nin varoluş gerekçesi ve nihai amacı; temel hak ve hürriyetlerin başta Kürdistan’da olmak üzere tüm dünyada tahakkuk etmesidir. İnsan aç kalsın ama insaniyetten ve insan haklarından mahrum kalmasın.
Bu vesileyle 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü kutluyor ve başta Kürd halkı olmak üzere bütün mazlum halkların İslamî, insanî ve millî haklarına kavuşmasını yüce Allah’tan diliyoruz. 10.12.2014
Saygılarımızla.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com