Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ayvanatlılar belediyeyi göreve çağırdı

Ayvanatlılar belediyeyi göreve çağırdı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Ayvanat Mahallesi sakinleri kanalizasyon ve yol sorunundan dolayı yetkililere sitem etti.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2016 Pazartesi 15:52
Ayvanatlılar belediyeyi göreve çağırdı

Siverek Ayvanat Mahallesi Küme Evleri 6. Sokakta yaşayanlar, başta kanalizasyon ve yol olmak üzere sorunlarla boğuştuklarından dert yanarak mağduriyetlerine çözüm bulunmasını istedi.

Mahalle sakinlerinden İrfan Karakaş evlerinin önüne geçici olarak yapılan kanalizasyon çukurunun tehlike saçtığına dikkat çekerek, “Bir senedir ne yolumuz ne kanalizasyonumuz var.  Kapımızın önüne kazılan kanalizasyon çukuruna dün bir hayvan düştü, dünden beridir çıkaramadık. Bu çukura Allah korusun çocuklarımız da düşebilir. Biz sorunlarımız ile ilgili Siverek Belediyesi’ne gidiyoruz ama bizi Büyükşehir Belediyesine yönlendiriyorlar. Şanlıurfa’ya gidiyoruz onlar da bizi Siverek’e yönlendiriyorlar. Ne yapacağımızı şaşırdık. 21. yüzyılda bu sorunlar yaşanır mı? Belediyeye sesleniyorum! bu sorunlarımıza artık el atın.” dedi.

Mahalle sakinlerinden Sinan Seçici ise yol sorunundan dert yanarak, “Ana cadde ile apartmanımız arası 20 metre olmasına rağmen hâlen yolumuz yapılmadı. Köy yolları yapılırken şehir merkezindeki yolumuz unutuldu. Yolumuz için 10 defa belediyeye başvurmamıza rağmen bir sonuç alamadık.” diye konuştu.

(İLKHA)

YORUMLAR
  • yorum2016-01-04 15:54:50siverekli ibrahim

    abicim oy verirseniz işte böyle olur şanlıurfa büyükşehir ve siverek belediyesi iksiide sadece çiçek dikiyorlar okadar..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com