Advert
Advert
Advert

Ayvanatlılar belediyeyi göreve çağırdı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Ayvanat Mahallesi sakinleri kanalizasyon ve yol sorunundan dolayı yetkililere sitem etti.

Ayvanatlılar belediyeyi göreve çağırdı
Ayvanatlılar belediyeyi göreve çağırdı

Siverek Ayvanat Mahallesi Küme Evleri 6. Sokakta yaşayanlar, başta kanalizasyon ve yol olmak üzere sorunlarla boğuştuklarından dert yanarak mağduriyetlerine çözüm bulunmasını istedi.

Mahalle sakinlerinden İrfan Karakaş evlerinin önüne geçici olarak yapılan kanalizasyon çukurunun tehlike saçtığına dikkat çekerek, “Bir senedir ne yolumuz ne kanalizasyonumuz var.  Kapımızın önüne kazılan kanalizasyon çukuruna dün bir hayvan düştü, dünden beridir çıkaramadık. Bu çukura Allah korusun çocuklarımız da düşebilir. Biz sorunlarımız ile ilgili Siverek Belediyesi’ne gidiyoruz ama bizi Büyükşehir Belediyesine yönlendiriyorlar. Şanlıurfa’ya gidiyoruz onlar da bizi Siverek’e yönlendiriyorlar. Ne yapacağımızı şaşırdık. 21. yüzyılda bu sorunlar yaşanır mı? Belediyeye sesleniyorum! bu sorunlarımıza artık el atın.” dedi.

Mahalle sakinlerinden Sinan Seçici ise yol sorunundan dert yanarak, “Ana cadde ile apartmanımız arası 20 metre olmasına rağmen hâlen yolumuz yapılmadı. Köy yolları yapılırken şehir merkezindeki yolumuz unutuldu. Yolumuz için 10 defa belediyeye başvurmamıza rağmen bir sonuç alamadık.” diye konuştu.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
siverekli ibrahim     2016-01-04 abicim oy verirseniz işte böyle olur şanlıurfa büyükşehir ve siverek belediyesi iksiide sadece çiçek dikiyorlar okadar..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler