Advert
Advert
Advert

Ayşe Ekinci, Kadın Destek Merkezini ziyaret Etti

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci, Şıh Maksut Kadın Destek ve Yaşam Merkezini ziyaret edip kursiyerlerle bir araya geldi. Ayşe Ekinci, açılan kurslarla kadınların aile ekonomilerine katkıda bulunduklarını belirtti.

Ayşe Ekinci, Kadın Destek Merkezini ziyaret Etti
Ayşe Ekinci, Kadın Destek Merkezini ziyaret Etti admin
 
 
Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, Eyyübiye ilçe sınırlarında bulunan farklı bölgelerde hizmet veren Kadın Destek ve Yaşam Merkezleri Eyyübiyeli kadınların yoğun ilgisini görüyor. Kadınların sosyal hayata katılımı ve aile ekonomisine katkı amacıyla istihdama yönelik kursları da barındıran Kadın Destek ve Yaşam Merkezlerinde, kadınlara yönelik sosyal aktiviteler de yer alıyor. Dikiş-nakış, kuaförlük, bilgisayar ve Kuran-ı Kerim ile benzeri kursları barındıran Şıh Maksut Kadın Destek ve Yaşam Merkezinin çat kapı ziyaretçisi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci oldu. Merkezi ziyaret eden ve kadın kursiyerlerle bir araya gelen Ayşe Ekinci, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alıp kursiyerlerle sohbet etti. Kadınların hem eğitim alıp vakit geçirebilecekleri hem de aile ekonomisine katkıda bulunacakları Kadın Destek ve Spor Yaşam Merkezlerinin önemine değinen Ayşe Ekinci, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığına da vurgu yaptı. Kursiyerlerin çalışmalarına da eşlik eden Ayşe Ekinci, dikiş-nakış makinesinin başına geçip dikiş yaptı.
 
Kadın Destek ve Yaşam Merkezini ziyaretinde konuşan Ayşe Ekinci,”Eyyübiye Belediyesi Şıh Maksut Kadın Destek Merkezinde eğitim ve öğretim gören kursiyerler aile bütçesine ciddi katkı sağlıyorlar. Bu Kadın Destek merkezlerimizde küçük kız çocukları, genç kızlar ve anneleri birlikte eğitim görüyorlar. Bu merkezimizde genç kızlarımız bir birine model oluyorlar bir birlerinin saçlarını boyuyorlar. Bu kadın destek merkezimizde yan tarafta dikiş nakış kursu dersi ve Kuran-ı kerim öğrenme kursumuz mevcut. Burası küçük bir butik, güzel sanatlar okulu gibi hizmet veriyor. Burada kursiyerlerimiz aile bütçelerine ciddi anlamada katkıda bulunmuş oluyorlar. Malumunuz herkesin bütçesi bir değil ve maddi anlamda zorluk çeken vatandaşlarımız da mevcut. Burada çeşitli kurslar düzenleniyor ve bayanlarımız da ailelerine katkı sunmuş oluyorlar. Bunun için Belediye Başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Buraya çat kapı gelip burada eğitim gören kursiyerlerimizin heyecanını görmek beni çok mutlu etti. Allah böyle yerlerin daha çok açılmasını nasip etsin.” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle