Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Ayn-Zalihaın Kirlenmesi Önlensin

Ayn-Zalihaın Kirlenmesi Önlensin

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2010 Pazartesi 16:39
Ayn-Zalihaın Kirlenmesi Önlensin

 

Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği Şanlıurfa Balıklıgöl ve Ayn-Zaliha göllerin kirlenmesine neden olan ağaçların yaprakları ve kuş pisliklerine önlem alınması için bir basın açıklaması yaptı.

Dernekten yapılan açıklamada şöyle denildi;

 

Sonbahar ayının gelmesi ile birlikte, Şanlıurfa’nın kalbi olan Balıklıgöl ve Ayn-ı zeliha gölü içindeki balıklar açısından da son derece hayati önem arz etmektedir, 

 

Balıklıgöl ve ayn zeliha gölü üzerindeki ağaçlar, kuşların yaşam alanlarıdır. Burada yaşayan kuşlar, dışkıları ve ağaçların yaprakları ile göl sürekli olarak kirlenmektedir.

 

Bu durum, göllerdeki suyun kirlenmesi ve su içerisinde ki oksijenin azalmasına yol açmaktadır. Yaptığımız araştırma sonucu, bu kuş dışkıları’nın balıkların ölümüne sebep olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.

 

Sonbahara girdiğimiz bu günlerde maalesef bu yapraklar  sararıp göle düşmeye başlamıştır. Yetkilileri bir an önce  bu ağaçları budamaya ve önlem almaya davet ediyoruz.

www.balikligol.com

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com