Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya AYKOME toplantısında alt yapı konusu masaya yatırıldı

AYKOME toplantısında alt yapı konusu masaya yatırıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde kentin alt yapı konuları masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2014 Cuma 10:40
AYKOME toplantısında alt yapı konusu masaya yatırıldı

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Alt Yapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) toplantısı; Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, diğer kurum ve kuruluşların alt yapıyla ilgili müdürlüklerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı koordinasyonunda yapılan toplantıda kentin alt yapı konuları masaya yatırıldı. Büyükşehir Belediyesi, ilgili daire başkanlıklarının temsilcilerinin yanı sıra İlçe belediyelerinin yetkilileri ile özel kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı Altyapı Koordinasyon Merkezi üst kurul toplantısında çeşitli kararlar alındı.

Toplantı gündeminde il genelindeki kaçak kazıların önüne geçilmesi hususunda konuların görüşülerek, acil arızalar için Arıza Bildirimi Formlarıyla ilgili kazıların ruhsatlandırılması karara bağlandı.

Acil arıza durumlarıyla ilgili kuruluşların AYKOME şube müdürlüğünce hazırlanan Arıza Bildirim Formu'nun doldurulup 313 62 00 numaralı faksa gönderdikten sonra çalışmaya başlamalarına ve daha sonra ilgili kazıların ruhsatlandırılması için gerekli işlemleri takip edilmesi hakkında kararlar alındı.

Yatırımcı Kazı Ruhsatı olmayan yerlere, abonelik işlemleri sırasında AYKOME şube Müdürlüğüne ruhsat için yönlendirilmesi konusunda karar alınarak ruhsatsız kazıların önlenmesi için Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri zabıta müdürlüklerinin yapılacak işlemlerle ilgili yazı ile bilgilendirilmesi hususunda karar alındı.

Toplantıda alınan kararlar neticesinde ilgili vatandaşların işlemlerini kolaylaştırma ve tek çatı altında toplayarak iş ve işlemlerin yürütülmesinin, Büyükşehir Belediyesinin koordinesinde, kaçak yapıların önlenmesi yönünde önemli adımlar atıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com