Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ayıldağ; Isıtıcılara dikkat

Ayıldağ; Isıtıcılara dikkat

Şanlıurfa’da son günlerde mesken yangınları artınca, Şanlıurfa Belediyesi çareyi vatandaşları uyarmakta buldu.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2012 Salı 14:26
Ayıldağ; Isıtıcılara dikkat

Kaçak elektrik tüketiminin maalesef önlenemediği Şanlıurfa’da kış aylarında meskenlerde kullanılan tabir yerinde ise “Merdiven Altı” elektrikli ısıtıcılara karşın halkı dikkatli olmaya çağıran Şanlıurfa Belediyesi İtfaiye Müdürü Abdurrahman Ayıldağ, “Şanlıurfa’da kış aylarına bağlı mesken yangınlarında artış yaşanmaktadır. Bu yangınları incelediğimizde çoğunluğuna elektrikli ısıtıcıların sebep olduğunu saptıyoruz” dedi.

Evlerde kullanılan elektrik ısıtıcıların çoğunluğunun “merdiven altı” imalat olduğunu kaydeden Ayıldağ, “Kış aylarında ısınmak için satın aldığımız birçok ısıtıcı maalesef üretim standartlarına uygun imal edilmemektedir. Bu ısıtıcılara aşırı akım geldiğinde maalesef üzücü mesken yangınları yaşanmaktadır. İnsanlarımızın can ve mal kaybını göz önünde bulundurarak bu konuda halkı daha da dikkatli olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Uyku esnasında bu tip cihazları açık bırakarak uyuyan vatandaşları da ayrıca uyaran Ayıldağ, “Isıtıcıları gece uyurken asla açık bırakmayın hatta onların fişini çekerek uyuyun” şeklinde konuştu.

Elektrikli ısıtıcıların yanı sıra karbon monoksit(CO) zehirlenmelerine karşın halkı uyaran Şanlıurfa Belediyesi İtfaiye Müdürü Abdurrahman Ayıldağ, “Elektrikli ısıtıcıların yanı sıra odun-kömür ile ısınmaya çalışanları ise karbon monoksit zehirlenmelerine karşın uyarmak istiyorum. Özellikle baca temizlemesi yapmayanlar bu tür ısınmayı tercih ettiklerinde yine can ve mal kaybına neden olan yangınların sayısını artırmış oluyorlar. Uyumadan önce sobaya atılan kömürler rüzgârla birlikte tehlike arz etmektedir. Hemşerilerimizi gece uyurken ısıtıcılarını kapatmalarını öneriyoruz” dedi.

Kente gerçekleşen yangınların nedeni hakkında ise bilgi veren Ayıldağ, gün içersinde 7-8 adet yangına müdahale ettiklerini belirterek, yaşanan yangınlarda asıl nedenin dikkatsizlik ve tedbirsizlik olduğunu söyledi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com