Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Ayhan, yolsuzluk iddiasını TBMM'ye taşıdı

Ayhan, yolsuzluk iddiasını TBMM'ye taşıdı

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Büyükşehir Belediyesi'ndeki usulsüzlüklere ilişkin bazı medya organlarına yansıyan iddiaları TBMM'ye taşıdı.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2016 Cuma 21:37
Ayhan, yolsuzluk iddiasını TBMM'ye taşıdı

Ayhan, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya verdiği önergede, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ndeki ihale ve hizmet alımlarında usulsüzlükler yaşandığına dair iddiaları anımsattı.

İşte Ayhan'ın soru önergesi: 

Basında ve kamuoyunda uzun bir süredir, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ndeki ihale ve hizmet alımlarında usulsüzlükler yaşandığına dair iddialar yer almaktadır. Son olarak 2 Mayıs 2016 tarihinde yerel basında yer alan bir habere göre; Sayıştay müfettişlerinin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde yaptıkları incelemeler sonucunda, ihale ve hizmet alımlarında usulsüzlükler yapıldığı, 32 personele zimmet çıkarıldığı ve bu personellerin görevlerinin değiştirilmesini talep ettiği, söz konusu personellere 6 ila 25 milyon TL arasında değişen miktarlarda zimmet çıkarıldığı, zimmet çıkarılan personellerin zimmeti Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ödetmek için aracılar devreye soktuğu iddia edilmektedir.
Söz konusu iddialarda, kamunun ciddi oranda zarara uğratıldığı, kamu kaynaklarının birilerine peşkeş çekildiği açıktır.

 

Bu bağlamda;
1. Sayıştay müfettişlerince yapılan inceleme sonucunda; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ndeki ihale ve hizmet alımlarında usulsüzlükler yaşandığı, ilgili personellere zimmet çıkarıldığına dair iddialar doğru mudur?
2. Usulsüzlük yapılan ihale ve hizmet alımları hangileridir? Bu ihale ve hizmet alımlarının toplam bedeli kaç TL'dir?
3. Söz konusu usulsüzlüklerle ilgili olarak, kamu kaç TL zarara uğratılmıştır?
4 Sorumlu personellere çıkarılan zimmet toplamı kaç TL'dir? Bu zimmetler tahsil edilmiş midir? Edilmediyse zimmetlerin tahsili ile ilgili süreç nasıl işleyecektir?
5 Söz konusu zimmetlerin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nce ödenmesi mümkün müdür?
6. Söz konusu usulsüzlüklerle ilgili zimmet çıkarılan personellerin görevleri nelerdir? Zimmet sonrası personellerin görevleri değiştirilmiş midir? Değiştirilmiş ise yeni görevleri nelerdir?
7. Söz konusu usulsüzlüklerle ilgili olarak, sorumlu personeller hakkında adli soruşturma başlatılmış mıdır?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com