Advert
Advert
Advert

Ayhan, AFAD'ı Meclis'e taşıdı

HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Kobanê'den Suruç'a gelmek zorunda kalan binlerce Kobanêli için AFAD tarafından yapılan yardımları Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sordu.

Ayhan, AFAD'ı Meclis'e taşıdı
Ayhan, AFAD'ı Meclis'e taşıdı

HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan, IŞİD çetelerinin saldırıları sonucu Kobanê'den Türkiye'ye gelmek zorunda kalan binlerce Kobanêli için AFAD'ın yapmış olduğu yardımlara yönelik Başbakan Ahmet Davutoğulu tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı'na soru önergesi verdi.

Önergede, 15 Eylül'den bu yana Suruç'a gelen Kobanêlilerin sayısının yaklaşık 200 bin olduğunun iddia edildiğini belirten Ayhan, Başbakan Davutoğlu'na şu soruları yöneltti: "15 Eylül'den bu yana Kobani'den Suruç'a gelen sığınmacıların sayısı kaçtır? Suruç'a gelen sığınmacıların kaçı kadın kaçı çocuktur? AFAD'ın gelen sığınmacılar için Suruç'ta oluşturduğu çadır kent var mıdır? Varsa kaç çadır kent oluşturulmuştur? AFAD'ın Suruç'ta oluşturduğu çadır kentlerde kaç sığınmacı kalmaktadır? Bunların kaçı kadın kaçı çocuktur? AFAD'ın oluşturduğu çadır kentlerde sığınmacılara ne gibi hizmetler verilmektedir? Hangi aktiviteler yapılmaktadır? AFAD'ın oluşturduğu çadır kentlerde kalan PYD ve YPG'nin anti propagandasının yapıldığı; bu karalayıcı ve suçlayıcı yaklaşımlardan dolayı sığınmacıların AFAD'ın oluşturduğu çadır kentlerde kalmak istemediği iddiaları doğru mudur? Suruç'taki yerel yönetimlerle devletin ilgili kurumları arasında koordinasyon sağlanabilmiş midir? Kış mevsiminin gelmesiyle çadır kentlerde yaşamın daha da zorlaşacağı, buna dönük hükümetiniz ne gibi ek tedbirler almayı düşünmektedir?"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kazın Kutsal     2014-10-28 Cihan kardeşim kitabı tam ortasından okuyup, eğmeden bükmeden yazdığın yorumuna tamamen katılıyorum.
Cihan Öztürk     2014-10-28 Kobaniden gelen ve legal statüde olan canımz (!) teröristlere dağlarımızda yeteri kadar mekan zaten var.Başakaca bir ikramda bulnmamıza gerek yok milletvekli efendi.bun sae daha iyi bilirsin ! . . .
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu