Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Ayhan, AFAD'ı Meclis'e taşıdı

Ayhan, AFAD'ı Meclis'e taşıdı

HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Kobanê'den Suruç'a gelmek zorunda kalan binlerce Kobanêli için AFAD tarafından yapılan yardımları Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sordu.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2014 Pazartesi 11:20
Ayhan, AFAD'ı Meclis'e taşıdı

HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan, IŞİD çetelerinin saldırıları sonucu Kobanê'den Türkiye'ye gelmek zorunda kalan binlerce Kobanêli için AFAD'ın yapmış olduğu yardımlara yönelik Başbakan Ahmet Davutoğulu tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı'na soru önergesi verdi.

Önergede, 15 Eylül'den bu yana Suruç'a gelen Kobanêlilerin sayısının yaklaşık 200 bin olduğunun iddia edildiğini belirten Ayhan, Başbakan Davutoğlu'na şu soruları yöneltti: "15 Eylül'den bu yana Kobani'den Suruç'a gelen sığınmacıların sayısı kaçtır? Suruç'a gelen sığınmacıların kaçı kadın kaçı çocuktur? AFAD'ın gelen sığınmacılar için Suruç'ta oluşturduğu çadır kent var mıdır? Varsa kaç çadır kent oluşturulmuştur? AFAD'ın Suruç'ta oluşturduğu çadır kentlerde kaç sığınmacı kalmaktadır? Bunların kaçı kadın kaçı çocuktur? AFAD'ın oluşturduğu çadır kentlerde sığınmacılara ne gibi hizmetler verilmektedir? Hangi aktiviteler yapılmaktadır? AFAD'ın oluşturduğu çadır kentlerde kalan PYD ve YPG'nin anti propagandasının yapıldığı; bu karalayıcı ve suçlayıcı yaklaşımlardan dolayı sığınmacıların AFAD'ın oluşturduğu çadır kentlerde kalmak istemediği iddiaları doğru mudur? Suruç'taki yerel yönetimlerle devletin ilgili kurumları arasında koordinasyon sağlanabilmiş midir? Kış mevsiminin gelmesiyle çadır kentlerde yaşamın daha da zorlaşacağı, buna dönük hükümetiniz ne gibi ek tedbirler almayı düşünmektedir?"

YORUMLAR
  • yorum2014-10-28 17:15:15Kazın Kutsal

    Cihan kardeşim kitabı tam ortasından okuyup, eğmeden bükmeden yazdığın yorumuna tamamen katılıyorum.

  • yorum2014-10-28 11:15:05Cihan Öztürk

    Kobaniden gelen ve legal statüde olan canımz (!) teröristlere dağlarımızda yeteri kadar mekan zaten var.Başakaca bir ikramda bulnmamıza gerek yok milletvekli efendi.bun sae daha iyi bilirsin ! . . .

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vatandaşlara uyar! ‘Seçmen listelerini kontrol edin’

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com