Advert
Advert
Advert

Aygöl 10 Kasım mesajı yayınladı

Aygöl 10 Kasım mesajı yayınladı
Aygöl 10 Kasım mesajı yayınladı

Şanlıurfa Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

İşte Aygöl’ün o mesajı; Yaşamı ve başarılarıyla tüm dünyaya önderlik eden, bizlere tam bağımsız, laik, demokratik, çağdaş bir devlet armağan eden ulu önderin aramızdan ayrılışının 72. yılında, sevgi, saygı ve gönül borcu duyarak, özlemle anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk; kendisini milletine adayan, bağımsızlık yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnen, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olan ve milletin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba gösteren büyük bir lider, büyük bir devlet adamıdır.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Cumhuriyet ile Türk insanına çağdaş uygarlığın yolunu açmıştır. Aramızdan ayrılışının yıldönümünde Atatürkü anarken, bizlere bırakmış olduğu mirası geleceğe taşıyarak yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız. Ona ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürkü vefatının 72. yıl dönümünde, bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu