Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat "Aydın'dan Ardahan'a Yaşayan Değerlerimiz"

"Aydın'dan Ardahan'a Yaşayan Değerlerimiz"

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2010 Cumartesi 22:18

Şanlıurfa Devlet Türk Halk Müziği Korosu “Aydın’dan Ardahan’a Yaşayan Değerlerimiz (Mustafa Savaş)” konulu bir konser verdi.

 

Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ve Eşi Demet Okutan, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar ve kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.

 

Şef İbrahim Halil Altıngöz yönetimindeki koro, Şanlıurfa ve Anadolu türküleri ile Azerbeycan’dan türküler seslendirdi.  Konserde koroya Şanlıurfa’nın Türk Halk Müziği konusunda yetiştirdiği önemli isimlerden biri olan Mustafa Savaş’da bağlamasıyla ve söylediği türkülerle eşlik etti.

 

Konserden sonra Mustafa Savaş’a, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan verdiği hizmetlerden ötürü bir plaket verdi. Vali Okutan burada yaptığı açıklamada, Şanlıurfa’nın birçok güzel özelliğinin bulunduğunu ancak insanın tanıyıp, bilmesiyle daha çok bu kenti ve içinde yaşayanları sevdiğini söyledi. “Şanlıurfa’nın en önemli özelliklerinden birisi de insanlarının titrek ve yanık yüreğe sahip olması” diyen Vali Nuri Okutan, “İnsanlarının misafir perverliği, duyarlılığı, diğergamlığı… O sıcak yüreği, hassas kalbi; sese, söze, saza yansıması da belki Anadolu’nun her yerinde ayrı güzellikte olmakla birlikte Şanlıurfa’da daha başka, daha farklı bir yürek derinliğinden geliyor.  O bakımdan bizi söylüyor, bizi dile getiriyor. Bizim dünyamızı, bizim gönlümüzü dile getiriyor. Şanlıurfa’da her insan, Mustafa Savaş kadar, Kazancı Bedih kadar duyarlı ve hassas. Bugün bize bu anı, bu mutluluğu yaşatan Sayın Müdürümüze ve Sayın Şefimize, tüm ekibe yürekten teşekkür ediyorum. Mustafa Savaş’ı bugün yeniden sahneye çıkarmanız çok güzel oldu bizi mutlu ettiniz” dedi.

 

                                                                

Bu arada Vali Nuri Okutan, konser sonrasında koroda bulunanlara karanfil dağıtıp, koro ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com