Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi AYDIN; ÇİFTÇİ ZAMANINDA BİLGİLENDİRİLMELİ

AYDIN; ÇİFTÇİ ZAMANINDA BİLGİLENDİRİLMELİ

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Aydın, Tarımsal Yayım Programı çerçevesinde; çiftçilerin zamanında bilgilendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2013 Perşembe 14:21
AYDIN; ÇİFTÇİ ZAMANINDA BİLGİLENDİRİLMELİ

Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen GAP İlleri Tarımsal Yayın Programı Toplantısında bir konuşma yapan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Aydın,  tarımla ilgili sorunların çözümü noktasında çiftçilerin zamanında bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi.

Kırsal alanda yaşayan halkın yaşam kalitesinin yükseltilmesinde yararlı olacak bilgileri insanlara iletme ve bunları kendi yaşamalarında etkili biçimde kullanabilmeleri için gerekli olan bilgi, tutum ve becerileri kazanmalarına yardımcı olan eğitimsel bir süreç olan Tarımsal Yayın Programı gibi programların sürekli yapılması gerektiğini belirten Aydın, üretimde verimin arttırılması ve kaliteli ürünün yetiştirilmesi noktasında çiftçiye zamanında ve doğru bilginin verilmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Üretimle ilgili önerilerin ve alınan kararların; basın ve sosyal medya aracılığıyla çiftçilerle paylaşılmasının çiftçiyi bilinçlendirmek adına faydalı olacağı kanısında olduklarını ifade eden Aydın; “Çiftçimizi zamanında bilinçlendirmemiz gerekiyor. Örneğin; şuan tohum ve gübre zamanı,  üreticilerimizi hangi tohumu ve hangi gübreyi nasıl kullanacakları konusunda bilgilendirirsek hem kaliteli ürün elde etmiş oluruz hem de ürün verimini artırmış oluruz.” şeklinde konuştu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü eğitim tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya; Toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım Ve Yayın Daire Başkanlığından Şube Müdürü Ali Metin,  Gıda Tarım ve Hayvancılık il müdürü Necip Özgökçe,  Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Emin aydın, GAP İdaresi Bölge Müdürlüğünde uzman Zeveaddin Özcan, Kilis-Gaziantep-Adıyaman-Diyarbakır-Siirt-Batman-Şırnak-Mardin İllerinin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, çiftçiler katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Helal gıda konferansı düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com