Advert
Advert
Advert

AYASOFYA İTALYAN BELL'EUROPA DERGİSİNDE

AYASOFYA  İTALYAN BELL'EUROPA DERGİSİNDE
AYASOFYA  İTALYAN BELL'EUROPA DERGİSİNDE


 

 İtalya'da aylık yayınlanan Bell'Europa dergisi, Şubat sayısında Ayasofya'ya “Ayasofya'nın Üç Hayatı” başlığı ile 15 sayfa yer verdi.

 

   Dergide Kapalıçarşı ve İstanbul’un gece hayatından da övgüyle bahsedildi.

 

İtalya’da aylık olarak yayınlanan ve geniş bir kitle tarafından okunan Bell’Europa Dergisi, Şubat sayısında Ayasofya ve İstanbul’a yaklaşık 15 sayfa yer ayırdı.  İtalyan yazar Luca Mozzati, Bell’Europa dergisindeki köşesinde, Ayasofya'nın tarihi serüvenine, mimari ve kültürel zenginliklerine “Ayasofya'nın Üç Hayatı” başlıklı yazısı ile geniş yer verdi. Yazar, Kültür ve Turizm Bakanlığının da desteğiyle hazırlanan haberle, Ayasofya'nın müthiş mimari ve kültürel gizeminin kendisinde uyandırdığı hayranlığı ve mutluluğu okuyucuları ile paylaştı.

Ayasofya’nın kilise olarak başlayıp müze olarak devam eden tarihsel serüvenine, dönemler içinde geçirmiş olduğu değişikliklere, mimari özelliklerine değinen yazar, bu tarihi yapının geçen uzunca zamana rağmen günümüzde halen güzelliğini ve cazibesini koruduğunu vurguladı. Mozatti yazısının son bölümünde, “Kültürel geziler ve Kapalıçarşı’da Bir Tur” başlığıyla İstanbul’a da geniş yer verdi. Bu bölümde İstanbul'a nasıl gelineceği, havayolları şirketlerinin bilgileri, ülkeye giriş için gerekli belgelere, ziyaret edilmesi gereken yerlere ve İstanbul'da konaklanacak otellere, restoranlara, gece hayatının önemli mekânlarına ait ayrıntılı bilgiler okuyucuya aktarıldı.

Aylık olarak yayınlanan ve 40 bini aşkın tiraja sahip Bell'Europa dergisindeki yazı büyük beğeni toplayarak, dikkatleri bir kez daha Türkiye’ye çekti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!