Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa AYASOFYA İTALYAN BELL'EUROPA DERGİSİNDE

AYASOFYA İTALYAN BELL'EUROPA DERGİSİNDE

Giriş Tarihi: 7 Mart 2011 Pazartesi 11:27
AYASOFYA  İTALYAN BELL'EUROPA DERGİSİNDE


 

 İtalya'da aylık yayınlanan Bell'Europa dergisi, Şubat sayısında Ayasofya'ya “Ayasofya'nın Üç Hayatı” başlığı ile 15 sayfa yer verdi.

 

   Dergide Kapalıçarşı ve İstanbul’un gece hayatından da övgüyle bahsedildi.

 

İtalya’da aylık olarak yayınlanan ve geniş bir kitle tarafından okunan Bell’Europa Dergisi, Şubat sayısında Ayasofya ve İstanbul’a yaklaşık 15 sayfa yer ayırdı.  İtalyan yazar Luca Mozzati, Bell’Europa dergisindeki köşesinde, Ayasofya'nın tarihi serüvenine, mimari ve kültürel zenginliklerine “Ayasofya'nın Üç Hayatı” başlıklı yazısı ile geniş yer verdi. Yazar, Kültür ve Turizm Bakanlığının da desteğiyle hazırlanan haberle, Ayasofya'nın müthiş mimari ve kültürel gizeminin kendisinde uyandırdığı hayranlığı ve mutluluğu okuyucuları ile paylaştı.

Ayasofya’nın kilise olarak başlayıp müze olarak devam eden tarihsel serüvenine, dönemler içinde geçirmiş olduğu değişikliklere, mimari özelliklerine değinen yazar, bu tarihi yapının geçen uzunca zamana rağmen günümüzde halen güzelliğini ve cazibesini koruduğunu vurguladı. Mozatti yazısının son bölümünde, “Kültürel geziler ve Kapalıçarşı’da Bir Tur” başlığıyla İstanbul’a da geniş yer verdi. Bu bölümde İstanbul'a nasıl gelineceği, havayolları şirketlerinin bilgileri, ülkeye giriş için gerekli belgelere, ziyaret edilmesi gereken yerlere ve İstanbul'da konaklanacak otellere, restoranlara, gece hayatının önemli mekânlarına ait ayrıntılı bilgiler okuyucuya aktarıldı.

Aylık olarak yayınlanan ve 40 bini aşkın tiraja sahip Bell'Europa dergisindeki yazı büyük beğeni toplayarak, dikkatleri bir kez daha Türkiye’ye çekti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com