Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Ayağı kırık babaları için plastik topluyorlar

Ayağı kırık babaları için plastik topluyorlar

Filistin'deki savaştan dolayı Şanlıurfa'ya sığınan Filistinli ailenin iki küçük çocuğu, ayağı kırıldığı için çalışamayan babalarına bakmak için sokaklarda plastik malzeme topluyor.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2014 Pazartesi 10:51
Ayağı kırık babaları için plastik topluyorlar

İslam âleminde meydana gelen savaşlardan dolayı yurtlarını terk eden yüzbinlerce insanın mağduriyeti devam ediyor. Filistin’de meydana gelen savaştan dolayı Türkiye’ye geçerken annesi ve kardeşleri Suriyeli askerler tarafından alıkonulan Filistinli Sukayr kardeşler, ayağı kırıldığı için çalışamayan babalarına bakmak için sokaklarda plastik topluyor.

Annesinin ve iki kardeşinin Suriye sınırını geçerken yakalandığını belirten babası ve küçük kardeşiyle birlikte Türkiye’ye sığındıklarını annesini ve kardeşlerini çok özlediğini söyledi.

Babasının inşaatta çalışırken ayağı kırıldığını ifade eden Halit Sukayr,”Babam bize bir ev kiraladı orada kalıyoruz. Babam inşaata çalışarak geçimimizi sağlıyordu. Ama bir gün kayarak ayağı kırıldı. İşte ondan sonra sıkıntılar çektik. Evde yiyecek bir şey kalmayınca mecburen biz çalışmak zorunda kaldık.” diye konuştu.

Küçük kardeşi ile beraber sokak ve parklarda plastik malzeme toplayarak evlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını söyleyen Halit Sukayr, hayır sahiplerinden tek isteğinin kendilerine giysi ve yiyecek yardımında bulunması olduğunu ifade etti.

Anne ve kardeşlerinin üç aydır Suriye’deki Yermük kampında tutulduğunu belirten küçük kardeş İbrahim Sukayr ise annesini ve kardeşlerini çok özlediğini belirterek hayırseverlerin kendilerine yardım etmelerini istedi. (Osman Gülebak-A.Hakim Bulut-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İran'da neler oluyor? Devrim muhafızları karargahı ateşe verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com