Advert
Advert
Advert

Ay Işığım'dan Yetimlere burs

Ay Işığım Yardımlaşma Kültür ve Eğitim Derneği Şanlıurfa’da yaşayan yetim çocuklara burslarını dağıttı. ‘Bir Simit Bir Gazoz’ sloganıyla 2009’da 10 çocukla başlayan kampanya bu eğitim öğretim yılında 112 çocuğa çıkarıldı.

Ay Işığım'dan Yetimlere burs
Ay Işığım'dan Yetimlere burs

Şanlıurfa’nın yerel derneği olan Ay Işığım Derneği  03/11/2012 tarihinde Bahçelievler Osman Ağan Konferans salonunda bursiyer öğrenciler ve aileleriyle bir araya geldi. Toplantıda konuşan Burs Sorumlusu Vedat PAK ‘ 4 yıldır devam eden burs kampanyamızda bu yıl 112 öğrenciye burs verileceğinin bunlardan 1 tane üniversite,20 kişi lise ve  91 öğrencinin ise ilk ve orta okulda okuduklarının ve üniversiteye aylık 100 TL, liseye aylık 40 TL ve ilk ve orta okulda okuyan ve başarılı olan 91 yetim öğrenciye ise ayda 30 TL verdiklerini belirtti. 2012-2013 eğitim öğretim yılında okul kıyafet ve kırtasiye ihtiyacı için ise her öğrenciye 40 TL ek olarak verildiğini belirtti.’

Ay Işığım derneği olarak hedefimiz başarılı veya başarısız tüm yetim öğrencilere burs dağıtmak olduğunu belirten PAK, bütün yardımsever Şanlıurfalılardan ve yetimi seven yardımseverleri Şanlıurfa’nın derneğine ve yetimlere yardım etmeye bekliyoruz. Derneğimize bağışlanacak her burs 1 yetim daha yüzünü güldürtecek ve sevindirecek. Bağışlarınız için 0 414 3156424 telefonunu arayarak veya bizzat Bahçelievler semtindeki dernek merkezine başvuruda bulunulabilir. Kredi kartı ile bağış yapmak isteyen bağışçılarımız ise www.ayisigim.org adresinden bağışta bulunabilirler.

Ay Işığım Yardımlaşma Kültür ve Eğitim Derneği Vedat PAK Osman Ağan Konferans salonu Ay Işığım ‘dam Yetimlere burs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!