Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Avukatlar HADER iftarında buluştu

Avukatlar HADER iftarında buluştu

Harran Adalet ve Hukuk Derneği (HADER) tarafından 2 Ağustos 2013 Cuma günü üyelerin katılımı ile dernek binasında iftar verildi.

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2013 Pazartesi 10:47
Avukatlar HADER iftarında buluştu

Buluşmaya 50 civarında avukat katıldı. Dernekte verilen iftar münasebetiyle dernek çalışmaları hakkında bilgi veren HADER Başkanı Av. Reşit Yaşar: “Bu Ramazan ayının insanlığın sıkıntılarının bir önceki seneye oranla azaldığı bir seneye başlangıç olmasını temenni ediyor, yakın coğrafyamızda dökülen kanın bir an önce durması için Allah’ın dünya liderlerinin kalplerine merhamet koymasını niyaz ediyoruz, tatil olması nedeniyle arkadaşlardan uzak kalmıştık, bu iftar münasebetiyle bir araya geldik.’ Dedi.

Dernek olarak hukukçuları desteklemek amaçlı hukuk fakültesi öğrencilerine 10 ay olarak verilen bursun önümüzdeki sezon da devam edeceğini söyleyen Yaşar, son dönemde meclisten torba kanun şeklinde çıkan kanunların kanun yapılması tekniğine çok uygun olmadan çıkarıldıkları için orta ve uzun dönemde sıkıntılara sebebiyet verileceğini belirtti. Kanunların yürürlük tarihinden önceki hukuksal durumlara etkili olamaması hukukun genel ilkelerindendir ve hukuk devleti ilkesi uyarınca yasa koyucu bu ilkeye uygun davranmak zorundadır. Bu, adalet ve hakkaniyetin gereği olduğu gibi hukuk güvenliğinin de sağlanması için önemlidir.

Geçen yüzyılın önemli bir mütefekkirinin dediği gibi cehalet, zaruret ve ihtilaf hastalıklarına karşı ilim-marifet, sanat-çalışma ve ittifak ile mücadele etmeliyiz. Hele ittifak çok çok önemlidir. İttifak için de birbirimizin haklarına karşı saygılı olmamız ön şarttır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com