Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Avukatlar; Evren kafeste yargılansın!

Avukatlar; Evren kafeste yargılansın!

Dün görülen 12 Eylül davasının ilk duruşmasında müdahil avukatlarından çarpıcı bir talep geldi.Avukatlar, Kenan Evren'n Mübarek gibi kafeste yargılanmasını istedi.

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2012 Perşembe 08:18
Avukatlar; Evren kafeste yargılansın!
Dün görülen 12 Eylül davasının ilk duruşmasında müdahil avukatlarından çarpıcı bir talep geldi.Avukatlar, Kenan Evren'n Mübarek gibi kafeste yargılanmasını istedi. Ankara GATA’da tedavi gören Evren ve İstanbul GATA’da tedavi gören Şahinkaya, duruşmaya katılamayacaklarına ilişkin Adli Tıp Kurumu’na başvurmuştu. Kurumun raporu, dava sırasında geldi.Mahkeme Başkanı Süleyman İnce, kürsüdeyken kendisine verilen sarı zarfı açtı. Raporda, “Duruşmaya katılıp katılmayacaklarına ilişkin değerlendirmenin burada yapılmasımümkün değil, İstanbul’dan sorulsun” yazıldı. Rapora tepki gösteren avukatlar, incelemenin TTB’ce oluşturulacak bağımsız bir heyet tarafından yapılmasını isterken, raporu duruşma sırasında gönderen Ankara Adli Tıp için de suç duyurusunda bulunulmasını istedi. Müdahil avukatlarından Meral Danış, cezaevlerinde tutuklu hasta mahkûmların yaşamlarını yitirdiklerini belirtirken, Evren ve Şahinkaya’nın da tutuklu yargılanmasını istedi. Avukat Fikret Babaoğlu, “Ahmet Kenan Evren, Hüsnü Mübarek’ten daha az diktatör değildir. Onu da Mübarek gibi kafeste getirebilirsiniz. Evren, Öcalan’ın yargılandığı gibi yüz yüze yargılanmalıdır” dedi. Bir avukat da “Tutuklanmalarını istiyorum, o demirin soğukluğunu hissetsinler istiyorum” derken bir başka avukat da, “Pinochet gibi tutuklanıp getirilsin” dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com