Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Avrupa Yetim-Der Kurban 2015'i kamuoyuna açıkladı

Avrupa Yetim-Der Kurban 2015'i kamuoyuna açıkladı

Avrupa Yetim-Der, Kurban Bayramı'nda gerçekleştirdiği yardımlarla ilgili bir değerlendirme toplantısı yaparak, on binlerce yetim ve muhtaç aileye dağıtılan yardımları bağışlayan hayırseverlere teşekkür etti.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2015 Salı 16:08
Avrupa Yetim-Der Kurban 2015'i kamuoyuna açıkladı

Dünya’nın 52 ülkesinde yardım faaliyetlerinde bulunan, 2015 Kurban Bayramı’nda 3 kıtada yardım çalışması yürüten Avrupa Yetim-Der; Asya, Afrika ve Avrupa’da (Balkan ülkeleri ve mülteciler) on binlerce insana ulaştı.

Yetim ve ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştıran Avrupa Yetim-Der, bu hayırlı organizasyonda emeği geçenlere teşekkürde bulunurken, evlerine et giren yetim ve mağdurların sevinçlerine ortak olmanın büyük bir onur olduğunu kaydetti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, “Avrupa Yetim-Der olarak Kurban 2015 programı dâhilinde başta gönüllü temsilcilerimize ve bize kurbanlarını teslim eden hayırseverlere Avrupa Yetim-Der adına teşekkür ediyoruz. Allah kurbanlarını kabul eylesin.” dedi.  

Avrupa Yetim-Der’in 2015 Kurban Bayramı’nda kurban eti dağıtımının yanı sıra yetimleri giydirdiğine de dikkat çeken Ateş, Türkiye’de Muş, Tarsus ve Siirt’te yetim ve mağdur çocukların mağazalarda giydirildiğini söyledi.  

Türkiye’de 15 bölgede kurban organizasyonu gerçekleştirdiklerini ifade eden Ateş, “Türkiye’nin 15 bölgesinde kestiğimiz kurbanları, yetim ve mağdur ailelere dağıttık. Asya ve Afrika’da kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Filistin ve Balkan ülkelerinde de kurbanlar dağıtıldı. Avrupa Yetim-Der olarak Afrika kıtasında yer alan Uganda’ya bizzat giderek hayırseverlerin bize bağışladığı kurbanları ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere ulaştırdık.” açıklamasında bulundu.  (Hamza Korkut – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com