Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Avrupa Yetim-Der Kamerun'da su kuyusu açtı

Avrupa Yetim-Der Kamerun'da su kuyusu açtı

​Avrupa Yetim-Der, Uganda'dan sonra şimdi de Kamerun'da su kuyusu açtı

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2015 Salı 13:28
Avrupa Yetim-Der Kamerun'da su kuyusu açtı

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der Afrika’da milyonlarca insanın erişemediği temiz su kaynaklarını arttırmaya yönelik başlattığı projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Avrupa Yetim-Der, Uganda’dan sonra şimdi de Kamerun’da su kuyusu açtı.

Hayırseverlerin katkılarıyla gerçekleşen su kuyusu projelerinde şimdiye kadar on binlerce insanın temiz suya erişme imkânı bulduğu belirtiliyor.

Uganda’da açtırılan su kuyularının yanı sıra Kamerun’da su kuyuları açtırmaya başlayan Avrupa Yetim-Der, Kamerun’da açtırılan su kuyularının 2 bin 500 Euro’ya mal olduğunu açıkladı.

Açılan su kuyusuna Avrupa Yetim Der Yönetim Kurulu Üyelerinden Necla Ateş’in anne ve babası olan ‘Emine ve Selahattin Varolgüneş Su Kuyusu’ ismi verildi.

Kamerun’da açtırılan su kuyusunun Kousseri şehrine bağlı Kabe köyünde 36 metre derinlikte açtırıldığı ve bu kuyudan 8 bin 850 kişinin faydalanacağı öğrenildi.

Yapılan araştırmalara göre, Dünyada 1 milyarı aşkın insan temiz suya erişemiyor. Her yıl 3,5 milyon kişi, su kaynaklı hastalıklardan dolayı hayatını kaybediyor. Dünyada her gün 4 bin 900 her yıl ise toplam 1,8 milyon çocuk kirli sulardan ve sağlıksız koşullardan kaynaklanan hastalıklar nedeniyle ölüyor. (Hamza Korkut – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye 4 Bin askerle hedefe kilitlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com