Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Avrupa İslam Alimleri Birliği Hollanda'da toplandı

Avrupa İslam Alimleri Birliği Hollanda'da toplandı

Hollanda'nın Lahey kentinde istişare toplantısını gerçekleştiren Avrupa İslam Alimleri Birliği Cemiyeti, İslam aleminin içinde bulunduğu durumu ve eğitim konularını ele aldı.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2015 Pazar 14:52
Avrupa İslam Alimleri Birliği Hollanda'da toplandı

Avrupa İslam Alimleri Birliği Cemiyeti, Hollanda’nın Lahey (Den Haag) kentinde 11. İstişare toplantısını gerçekleştirdi. İslam alemindeki güncel gelişmelere değinilen toplantıda, isLam alemi içindeki nifak hastalığının giderilmesi, Avrupa’da yetim evlat edinme ve eğitim konuları görüşüldü.

Toplantı, Avrupa İslam Alimleri Birliği Cemiyeti Sekreteri ve Den Haag Hicret Camii imamı Mücahit Haksever Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Gündem maddeleri hakkında görüş alışverişinde bulunan alimler çözüm önerileri sundu.

Toplantı sonunda kısa bir açıklama yapan Avrupa İslam Alimleri Birliği Cemiyeti Başkanı Molla Abdulkadir Aydın, Cemiyetin 11. istişare toplantısında İslam dünyasının içinde bulunduğu sıkıntıları görüştüklerini söyledi. Aydın, toplantıda ayrıca, İslam’ın barış dini olduğunu ve İslam’ın hoş görmediği davranışların İslam’a verdiği zararları ve bu yönde yapılan hataların düzeltilmesi hususları ile Avrupa’da yetim çocuk edinme ve cemiyet bünyesinde yapılacak eğitim konuları üzerinde durduklarını belirtti. (Ali Aslan Işık - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com