Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Avrupa bilgi yarışmasını Diyarbakırlı öğrenciler kazandı

Avrupa bilgi yarışmasını Diyarbakırlı öğrenciler kazandı

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2011 Pazartesi 13:04
Avrupa bilgi yarışmasını Diyarbakırlı öğrenciler kazandı
Türkiye genelinde 1100 lisenin katıldığı, 'Avrupa Bilgi Yarışması'nda, Diyarbakırlı öğrenciler şampiyon oldu.

Avrupa Birliğıi Komisyonu’nca Ankara’da düzenlenen ’2010 AB Bilgi Yarışması’nın şampiyonu Diyarbakır Güler Şevki Özbek Anadolu Lisesi oldu. Yarışmada ikincilik ödülünü İzmir Bornova Anadolu Lisesi alırken Konya Mehmet Münevver Kurban Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Ülke çapında düzenlenen yarışmanın finalinde 18 ilden katılan takımlara, Avrupa Birliği, tarihi, kurumları, coğrafyası, kültürü ve Türkiye- AB ilişkileri ile AB’nin insan hakları ve çevre gibi konulardaki politika ve programlarına ilişkin sorular yöneltildi.
Yarışmayı kazanan Diyarbakır’lı öğrenciler, Şubat ayında Belçika ve Macaristan’a götürülcek. Şampiyon öğrencilere ayrıca, çeşitli hediyeler verildi.

Öğrencileri ile yarışma için Ankara’ya giden öğretmen Sabahattin Ateş, daha önce de bu yarışmada ikincilik ve beşincilik ödülü aldıklarını söyledi. Ateş, "Kamil Baran Başıbüyük, Jiyan Aytek, Bahar Ateş ve Yunus Bora’dan oluşan takımımız bu kez bizi şimpiyon yaptı. Başarıları ile gurur duyduk. AB’nin yolu Diyarbakır’dan geçer sözünü doğrulattılar. Biz artık AB’nin yolu Güler Şevki Özbek Lisesi’nden geçer diyoruz" dedi.

AB Bilgi Yarışması, Milli Eğitim Bakanlığı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ile AB Bilgi Ağı tarafından ortaklaşa düzeniyor. Bilgi Ağı, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon ve Van’daki bilgi merkezlerini kapsarken, bu merkezlerin ticaret ve sanayi odaları, üniversiteler ve belediyeler gibi yerel ortaklar ile işbirliği içerisinde faaliyet göstererek Türk halkına AB ve Türkiye’nin katılım sürecine ilişkin bilgi sağlıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com