Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Avro bölgesi için büyüme tahmini

Avro bölgesi için büyüme tahmini

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2010 Perşembe 13:58
Avro bölgesi için büyüme tahmini

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, daha önce yüzde 0,9 olarak öngördüğü Avro Bölgesinin bu yılki büyüme tahminini yüzde 1,7ye yükseltti.

AB Komisyonunun ara dönem ekonomik tahminler raporunda, mayıs ayında yayımlanan bir önceki tahminlerde 2010 yılında Almanya için yüzde 1,2 olan büyüme beklentisi yüzde 3,4e, Hollanda ve Fransa için yüzde 1,3 olan büyüme beklentisi sırasıyla yüzde 1,9 ve yüzde 1,6ya, İtalya için yüzde 0,8 olan büyüme beklentisi yüzde 1,1e ve İspanya için eksi 0,4 olan beklenti eksi 0,3e revize edildi.

27 üyeli ABnin büyüme tahmini de de yüzde 1den yüzde 1,8e yükseltilen raporda İngilterenin yüzde 1,2 yerine 1,7 ve Polonyanın yüzde 1 yerine 1,8 büyüyeceği bildirildi.

AB Komisyonu, 2010 enflasyon oranının ise Avro Bölgesinde yüzde 1,4 ve ABde yüzde 1,8 düzeyinde gerçekleşeceğini tahmin etti.

Ekonomik ve parasal işlerden sorumlu AB Komisyonu Üyesi Olli Rehn, Avrupa ekonomisi, bahar dönemindeki tahminlerimizden de güçlü şekilde, bariz bir toparlanma sürecinde. İç talepteki canlanma istihdamı olumlu yansıyor.

Buna karşın belirsizlikler hala mevcut ve mali istikrarın güvence altına alınmasıyla mali yapının güçlendirilmesi kilit öncelikler.

Aynı zamanda büyüme potansiyelimizi artırmamız için yapısal reformları hayata geçirmeliyiz.

Bu kapsamda ne kadar hızlı ve güçlü hareket edersek sürdürülebilir büyüme ve istihdam yaratmada o kadar emin olabiliriz dedi.

AA


Etiketler:  Avro bölgesi Büyüme Tahmini 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com