Advert
Advert
Advert

AVM binasının yerine şehir meydanı yapılacak

Gaziantep 100. Yıl parkı yanında AVM olarak hizmet verirken şu anda atıl durumda kalan ve daha önce yurt olarak kararlaştırılan binanın yıkılarak Demokrasi Meydanı ile birleştirileceği bildirildi.

AVM binasının yerine şehir meydanı yapılacak
AVM binasının yerine şehir meydanı yapılacak

100. Yıl Parkı'nın içinde bulunan AVM binasının yıkılacağını belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin düzenlediği basın toplantısında, her ülkenin ve şehrin bir meydanı olduğunu, şehirlerin meydanlarıyla anıldığını belirterek, daha önce yurt yapılacağı  karalaştırılan AVM binasının yerine meydan yapılacağını söyledi.

Şehir meydanı için ilk adımların atıldığını belirten Şahin, “Şehrimiz adına bugün aldığımız bir kararın heyecanını sizinle paylaşmak için burada toplandık. Biliyorsunuz şehrimiz her geçen gün değişiyor, gelişiyor, güzelleşiyor. Biz de ‘Kalkınma yerelde başlar’ anlayışıyla, vatandaşımızın memnuniyetini, yaşam kalitesini arttırmak adına çok önemli yapısal dönüşümler gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Geldiğimiz günden beri özellikle katılımcılık, daha fazla konut, daha fazla yeşil alan, daha fazla yol, daha fazla kültür ve turizm havzasıyla ilgili önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalardan bir tanesi de şehir meydanıdır.”şeklinde konuştu.

Yurt olarak kararlaştırılan alış veriş merkezinin yerine çınar ağaçları dikip turizm parkına dönüştüreceklerini belirten Şahin, “Şu an kapalı olan AVM’nin, altında 3 katlı kapalı otoparkımız var. Bu kapalı otoparkımızı halkımızın hizmetine sunacağız. Meydanı 100.Yıl ile Çınarlı Parkı ile birleştireceğiz. Meydana çınar ağaçları dikip turizm parkına dönüştüreceğiz. Şu anda meclisimize ek gündem olarak bu kararı koyduk. Belediye meclisimizden de kararı geçireceğiz. Bir takasla bu konuyu çözeceğiz. Gaziantep'te 1990'lı yıllarda yapılmış bir AVM var. Tam da 100. Yıl Parkı dediğimiz büyük yeşil alanın en başında yer alıyor. Bu AVM'nin yıkılıp yerine yeşil alan yapılmasına karar verdik. Bugün de bunu basın mensuplarıyla paylaştık. Hayırlısı olsun.”dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle