Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi AVM binasının yerine şehir meydanı yapılacak

AVM binasının yerine şehir meydanı yapılacak

Gaziantep 100. Yıl parkı yanında AVM olarak hizmet verirken şu anda atıl durumda kalan ve daha önce yurt olarak kararlaştırılan binanın yıkılarak Demokrasi Meydanı ile birleştirileceği bildirildi.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2014 Pazartesi 22:41
AVM binasının yerine şehir meydanı yapılacak

100. Yıl Parkı'nın içinde bulunan AVM binasının yıkılacağını belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin düzenlediği basın toplantısında, her ülkenin ve şehrin bir meydanı olduğunu, şehirlerin meydanlarıyla anıldığını belirterek, daha önce yurt yapılacağı  karalaştırılan AVM binasının yerine meydan yapılacağını söyledi.

Şehir meydanı için ilk adımların atıldığını belirten Şahin, “Şehrimiz adına bugün aldığımız bir kararın heyecanını sizinle paylaşmak için burada toplandık. Biliyorsunuz şehrimiz her geçen gün değişiyor, gelişiyor, güzelleşiyor. Biz de ‘Kalkınma yerelde başlar’ anlayışıyla, vatandaşımızın memnuniyetini, yaşam kalitesini arttırmak adına çok önemli yapısal dönüşümler gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Geldiğimiz günden beri özellikle katılımcılık, daha fazla konut, daha fazla yeşil alan, daha fazla yol, daha fazla kültür ve turizm havzasıyla ilgili önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalardan bir tanesi de şehir meydanıdır.”şeklinde konuştu.

Yurt olarak kararlaştırılan alış veriş merkezinin yerine çınar ağaçları dikip turizm parkına dönüştüreceklerini belirten Şahin, “Şu an kapalı olan AVM’nin, altında 3 katlı kapalı otoparkımız var. Bu kapalı otoparkımızı halkımızın hizmetine sunacağız. Meydanı 100.Yıl ile Çınarlı Parkı ile birleştireceğiz. Meydana çınar ağaçları dikip turizm parkına dönüştüreceğiz. Şu anda meclisimize ek gündem olarak bu kararı koyduk. Belediye meclisimizden de kararı geçireceğiz. Bir takasla bu konuyu çözeceğiz. Gaziantep'te 1990'lı yıllarda yapılmış bir AVM var. Tam da 100. Yıl Parkı dediğimiz büyük yeşil alanın en başında yer alıyor. Bu AVM'nin yıkılıp yerine yeşil alan yapılmasına karar verdik. Bugün de bunu basın mensuplarıyla paylaştık. Hayırlısı olsun.”dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Helal gıda konferansı düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com