Advert
Advert
Advert

AVCI GÖZALTINA ALINDI

AVCI GÖZALTINA ALINDI
AVCI GÖZALTINA ALINDI

Eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Avcı, polis nezaretinde Ankaradan İstanbula getiriliyor. Avcının Eskişehirdeki evinde arama yapılıyor.

Gözaltının Devrimci Karargah Örgütü ile ilgili olduğu iddia ediliyor.

Avcı, gözaltına alınmadan hemen önce gazeteci Saygı Öztürke Gitmiyorum, zorla götürülüyorum. Polis zoruyla uçağa bindiriliyorum. Ankaradan İstanbula savcının talimatıyla götürüldüğümü söylüyorlar ama bunun savcının talimatı olduğunu düşünmüyorum. Niçin götürüldüğümü de bilmiyorum. Ben aynı zamanda hukukçuyum. Hukuk kuralları da çiğneniyor. 40 yıl terörle mücadele eden bir kişi terörden gözaltına alındı. Ankarada genel müdürlükte gözaltına alındım dedi.

BAKAN ATALAY: YARGI İSTEDİ

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Avcının gözaltına alınmasıyla ilgili yargının talebi oldu diye konuştu.

EŞİMİ SUSTURAMAYACAKLAR

Eskişehir Emniyet Müdürlüğüne ait lojmanda kalan Hanefi Avcının eşi Şenay Avcı, mahkeme kararı ile polislerin eve geldiğini ve arama yaptığını söyleyerek, “Bir şey yok evi arıyorlar. Arasınlar bir şey yok. Burası polis evidir. Ben polis eşiyim dedi

Eşinin Ankarada gözaltına alınarak İstanbula götürüldüğünü söyleyen Şenay Avcı, “Ben dağ gibi bir adamın eşiyim.Benim eşim devletine çalışmaktan başka bir şey yapmadı. Benim eşim yüzünün akı ile duruyor. Yine kitabını yazacak kimse susturamayacak. Kimse susturamaz. Aile olarak kale gibi arkasındayızdiye konuştu.

DEVRİMCİ KARARGAH SORUŞTURMASI KAPSAMINDA

Avcı hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Devrimci Karargah Örgütü” soruşturması kapsamında yakalama kararı çıkartıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının geçen hafta ifadeye çağırdığı Avcı, izinde olduğu gerekçesiyle savcılığa gitmemişti. Bunun üzerine savcılığın, “yakalama kararı” çıkarttığı bildirildi.

Cafesiyaset.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
AHMET YILDIRIM     2014-11-20 BAŞKAN AKLINI KULLANSIN. TABELAYA İSİM VEYA REKLAM VERMEK YERİNE HİZMETLERİNİ VATANDAŞA SOKAKLARDA GÖSTERSİN. MESELA, MELİH GÖKÇEK BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUNDAN BU YANA HİÇ BİR ZAMAN KENDİ ADINA YA DA BAŞKANLIĞI ADINA HİÇ BİR YERE ÇELENK DAHİ GÖNDERMEDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİR. İSPATI VARSA İSTİFA EDECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİR.
yaser     2014-11-12 şimdi bu da yazımı.haberin alası.işini düzgün yapsın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle