Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat ATİK SAHİL'DEN İLAHİ KONSERİ

ATİK SAHİL'DEN İLAHİ KONSERİ

Değerli H.Ü. Öğretim Görevlisi ve Şurkav THM ve TSM Koroları Şefi Atik Sahil 27 temmuz 2013 Cumartesi akşamı saat 22.30 da Karaköprü Ali Baba Parkında Tasavvuf ve Türk Sanat Müziği Konseri verdi.

Giriş Tarihi: 31 Temmuz 2013 Çarşamba 11:57
ATİK SAHİL'DEN İLAHİ KONSERİ

TSM ve THM alanlarında idare ettiği konserlerle yıllardır göz dolduran Atik Hocanın aslında Tasavvuf Musikisi ile de tanışıklığı yeni değil. Zamanında Mevlevi ayinlerine de iştirak eden ve ilahi musikiye derin hakimiyeti olan Hocamızın ismi 2007 yılında Ş.Urfa Belediyesi bünyesinde kurulması tasarlanan Tasavvuf Korosu şefliği içinde anılmıştı o yıllarda.

Müzisyen bir aileden gelen Atik Hocanın onlarca deruhte ettiği güfte&besteleri ve yetiştirdiği bir çok talebesi de vardır. 

Aslen Balıkesirli olduğu halde Peygamberler şehrinin kültürüne adaptasyon sağlayıp bu mübarek ayda böyle güzel etkinliklerle hizmet verdiği için gazetemiz adına Atik Hocamızı can-ı gönülden kutluyor. Sanat hayatında muvaffakıyetler diliyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com