Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Atatürk lisesi Eyyubiye kaymakamlığı mı oluyor?

Atatürk lisesi Eyyubiye kaymakamlığı mı oluyor?

Atatürk Lisesi’nin Eyyübiye Kaymakamlığı için düşünüldüğü söylentisi velilerin tepkisine yol açtı:

Giriş Tarihi: 1 Şubat 2013 Cuma 10:59
Atatürk lisesi Eyyubiye kaymakamlığı mı oluyor?

Büyükşehir’e geçiş sürecinde Kaymakamlık binası olarak düşünülen yerlerden biri de asfalt caddesindeki  Atatürk Lisesi....


Okul Aile Birliği Başkanı Sait Türkmenoğlu, Atatürk Lisesi’nin Eyyübiye Kaymakamlığı olarak düşünülmesinin kendisiyle velileri rahatsız ettiğini söyledi.


Türkmenoğlu, HİZMET’e yaptığı açıklamada,  1900’lü yılların başlarında resmi kurum binası olarak yaptırılan tarihi binada 13 dersliğin bulunduğunu, her sınıfta yaklaşık 50 öğrencinin eğitim gördüğünü bildirdi.


1000’e yakın öğrencinin eğitim gördüğü Lisenin Kaymakamlığa devredilmesi halinde büyük bir  problem yaşanacağını anlatan Türkmenoğlu, “Atatürk Lisesinde genellikle dar gelirli ailelerin çocukları okuyor.  En yakın lise Ahmet Erseven’de.. Orada da sınıf mevcutları standartların oldukça üstünde.. Bu yüzden veliler servis tutmak zorunda kalacak” dedi.


Şanlıurfa Asfalt caddesindeki tarihi binada faaliyet gösteren Atatürk Lisesi 'nin Büyükşehir'e geçiş sürecinde Eyyübiye Kaymakamlığı olarak düşünülmesi öğretmen, öğrenci ve velileri huzursuz etti.


Atatürk Lisesi,Okul Aile Birliği Başkanı Sait Türkmenoğlu, HİZMET'e yaptığı açıklamada, söz konusu okulda bine yakın öğrencinin eğitim gördüğünü hatırlatarak, bu binanın Kaymakamlığa geçici olarak tahsis edilmesi durumunda  hem öğrenciler, hem de velilerin mağdur olacaklarını söyledi.


Türkmenoğlu, şunları kaydetti:   “13 derslikli Atatürk Lisesinde  1000'e yakın  öğrenci eğitim-öğretim görmektedir. 30 öğretmenin görev yaptığı okulda her sınıfta 50 civarında öğrenci bulunmaktadır.  Kalabalık sınıflar ve sabahçı, öğlenci uygulaması bu semtte Lise ihtiyacını kanıtlamaktadır.


Okulun başka bir kuruma devredilmesi halinde  bu öğrencilerin nerede  ve hangi okullarda  eğitim görecekleri biz velileri şimdiden endişelendirmektedir. Mahalleye en yakın okul Ahmet Erseven mahallesindeki Akpınar Lisesidir. Ancak bu okulda da  öğrenci sayısı oldukça kabarıktır.  Sınıflarda standartların üzerinde öğrenci bulunmaktadır.


Bu öğrencilerin başka okullara nakledilmesi  halinde nakil yapılan okullarda daha çok yoğunluk yaşanacak, eğitim kalitesi düşecek, Evle okul arasının uzak olması nedeniyle veliler servis tutmak zorunda kalacak, dolayısıyla bu durum maddi ve manevi yönden  veliler olarak bizleri olumsuz etkileyecektir.


Kamu binası aranıyorsa restorasyon bekleyen tarihi urfa evleri değerlendirilebilir. 
Eğitimlerini sürdürdükleri okulun ellerinden alınması halinde öğrencileri psikolojik yönden olumsuz etkileyecektir.


Konunun ne derece doğru  ve hangi aşamada olduğunu  bilmiyoruz. Durumu Şanlıurfa Valiliğine ve Milli Eğitim Müdürlüğüne ileteceğiz.  Böyle bir teşebbüsün gerçekleşmemesi yönünde umarız bize kulak verirler”

Fırat Subaşı / Hizmet

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com