Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ataması yapılmayan öğretmenlerden CHP'ye ziyaret

Ataması yapılmayan öğretmenlerden CHP'ye ziyaret

Ataması yapılmayan öğretmenler, başlattıkları hak arayış ziyaretleri kapsamında ziyaret ettikleri CHP Diyarbakır Başkanlığından destek istediler.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2014 Salı 18:05
Ataması yapılmayan öğretmenlerden CHP'ye ziyaret

 Atanması yapılmayan,  Okul öncesi, İlköğretim ve Lise branş öğretmenlerinin temsilcileri, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Sayın’ı  İl Başkanlığında ziyaret ederek, şikayetlerini dile getirdiler.

Kendilerini  “Ataması Yapılmayan Branş Öğretmenleri” olarak adlandırdıklarını ifade eden temsilciler 300 bin mezunu ile ataması yapılmayan öğretmenler olarak 2014 Eylül atamasında MEB tarafından yapılan kontenjan dağılımında emeklerinin karşılığını alamadıklarını söylediler.

Büyük emekler harcayıp bitirdikleri fakültelerden mezun olduktan sonra her yıl aynı tablo ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyen öğretmenler hükümetin  ‘’yeterli bütçemiz yok’’ demesini gerçekçi bulmadıklarını söylediler.  

Atanamayan öğretmenlerin sorunun dinleyen CHP Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Sayın,  iktidarın kendi çocuklarının geleceklerini garanti altına alırken, yoksul halk çocuklarının geleceklerini belirsiz bir halde bıraktığını ve oluşan sorunlara çözüm üretmekten aciz olduğunu söyledi.

Sayın, “Öğretmenlerimizin hak arayışı konusundaki eylemlerine destek vereceğiz. Maalesef baskı ve sindirme politikalarıyla duyarsız bir toplum oluşturulmuştur. Buna karşı sizin gösterdiğiniz tepkiyi takdirle karşılıyoruz. Örgütlü olmalıyız. Örgütlü bir toplum oluşturmalıyız ki gelen hükümetler başına buyruk politikaları halka rağmen uygulayamasınlar.” ifadelerini kullandı. (M. Sıddık Bilge – İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com