Advert
Advert
Advert

Atamalar tatmin etmedi!

Şanlıurfa Kamuoyunun 10 öğretmen atanması için yaptıkları çağrılara Milli eğittim bakanlığı 3154 atayarak karşılamaya çalıştı.

Atamalar tatmin etmedi!
Atamalar tatmin etmedi!

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci Şanlıurfa’ya Yeni Atanan Öğretmenleri Otogarda Çiçeklerle Karşıladı.
Şanlıurfa'ya yeni atanan öğretmenler şehirler arası otobüs terminalinde İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci tarafından karanfil ve şeker ikram edilerek karşılandı..
İlci, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan öğretmen atamasıyla kentte değişik branşlardan 3 bin 400 öğretmenin atamasının yapıldığını hatırlatarak, öğretmenleri karşılamak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından stant açtıklarını belirtti.
İlci otogarda gazetecilere yaptığı açıklamada “Göreve yeni başlayan öğretmenlerin eğitime güç katacağına inandığını dile getirerek, şöyle devam etti: "Bizim gülen yüzümüz, toplumun güler yüzü olacağı için şehrimize yeni atanan öğretmen kardeşlerimizi güler yüzle ve çiçeklerle karşılamak istedik. Bizim mesleğimiz diğer mesleklerden farklıdır. Gönül zenginliğinin en bol olduğu meslek bu meslektir. Bende göreve ilk başladığımda bu şekilde sıcak karşılanmıştım. Bundan dolayı yorulmadan usanmadan, yılmadan ve sevgimizi katarak bu mesleği icra ediyoruz. İlimizde değişik branşlarda bakanlığımızdan 3154 öğretmen atandı. İlimize gelen Öğretmenleri karşılamak için özel bir birim kurduk. Gelen arkadaşlarımızı otobüs terminalinden alarak müdürlüğümüze getiriyor ve bütün işlemlerinde yardımcı oluyoruz. En kısa sürede okullarına göndereceğiz. Bir uyum programından sonra bütün öğretmenlerimizi görevleri başında görebileceğiz dedi.
İlci Öğretmenlerimizin 2 gün boyunca ücretsiz olarak konaklayabilecekleri yurtlar temin ettik. Öğretmenlerimiz burada kalabilecekler, yeni gelen bütün öğretmenlerimize hoş geldiniz diyorum." Dedi.
Şanlıurfa'ya yeni atanan öğretmenler ise, "Böyle bir uygulamayı başlatanlara çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok güzel bir uygulama. Bizim için de sürpriz oldu. İnşallah hepimiz için hayırlı ve uğurlu olur. Şanlıurfa güzel bir memlekete benziyor. Zamanla alışacağız buralara" diye konuştular.
İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’nin otogarındaki programına İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Fevzi Çelik, Mehmet Ercan, Kız çocuklarının okullaşmasının artırılması ofisinde görev yapan uzmanlardan Mustafa Gümüş, Sibel Sakızcı, Abdulkadir Turan Yasin Yaşuk’ da eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu