Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam ASOĞLU STRES İLE DUÂ-İBADET İLİŞKİSİNİ ANLATTI

ASOĞLU STRES İLE DUÂ-İBADET İLİŞKİSİNİ ANLATTI

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri anabilim dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Asoğlu, stres ve dua ilişkisini anlattı

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2015 Salı 11:50
ASOĞLU STRES İLE DUÂ-İBADET İLİŞKİSİNİ ANLATTI


Osmanbey Yerleşkesi Ziraat Fakültesi Anfisinde düzenlenen seminere Öğretim elemanları ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler.
Yrd.Doç.Dr.Mehmet Asoğlu seminerini, “stres nedir, nasıl oluşur, nedenleri, sonuçları, belirtileri, çözümleri, stres sonrası yaşam ve stres ile duâ-ibadet ilişkisi” gibi anahtar kelimeler üzerinde yoğunlaştırdı.
Doğru kullanılması durumunda enerji ve başarının artmasının sağlanmasının yanı sıra verimliliği getireceğini ifade eden Dr. Asoğlu; bedensel, psikolojik veya sosyal streslerin kişinin zihinsel kapasitesini ve buna bağlı olarak çevresinin isteklerini başarılı bir şekilde karşılayabilme yeteneğini olumsuz etkilediğini belirtti.
Asoğlu konuşmasında: “Ruhsal sağlığımız bedensel sağlık ve, huzur için çok önemlidir. İyi ve güzel bir hayatın kapısını önce huzur anahtarı açıyor. Elinizde o anahtar yoksa fiziksel sağlığınız, dünyevi varlığınız, servetiniz de size keyif vermiyor. Gün boyu karşılaştığımız olaylar, gelişmeler farkında olsak da olmasak da ruhumuzu derinden etkiliyor. Özellikle bu değişimlere ayak uyduramadığımız zaman önce beynimiz, sonra da bedenimiz olumsuz etkileniyor. Stressiz bir yaşam için dua silahını elden bırakmamak gerekiyor” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

2017 yılı hac kuraları çekildi-öğrenmek için tıklayınız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com