Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık ASM'lerde Cumartesi nöbet, diğer günlerde esnek mesai

ASM'lerde Cumartesi nöbet, diğer günlerde esnek mesai

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, aile hekimlerinin mesai saatleri ile, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele eylem planı ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2014 Cumartesi 07:03
ASM'lerde Cumartesi nöbet, diğer günlerde esnek mesai

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, aile hekimlerinin çalışmaları ile ilgili olarak yaptıkları düzenlemede yanlış anlama olduğunu belirterek,  aile hekimlerinin çalışma düzenleri ile ilgili yapacakları değişikliği, Cumartesi günleri nöbet, diğer günlerde ise,  esnek mesai olarak tarif etti. 

Müezzinoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada,  "Dört tane aile hekiminin olduğu bir aile sağlığı merkezinde, sabah sekiz ile dört arası üç aile hekimi bu işi yapıyorsa, diğer aile hekimi ikiden akşam sekize kadar, veya on ikiden akşam sekize kadar yapacak. Orada esnek mesai düzenlemesi var. Dolayısı ile bu nöbet değil. Yalnız Cumartesi 12 saat gibi bir nöbet gelecektir. O da dört aile hekiminin olduğu bir merkezi düşündüğümüzde ayda bir gün 12 saat. Yalnız cumartesi günleri nöbet. Diğer günler esnek mesai ile düzenleme" şeklinde konuştu.

Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelenin hükümet olarak en önemli konu başlıkları arasında bulunduğunun altını çizen Müezzinoğlu, bu aşamada önleyici tedbirleri İçişleri Bakanlığı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlıklarının takip edeceğini belirterek, Sağlık Bakanlığı olarak koruyucu tedbirler kısmında yoğunlaşacaklarını söyledi.

Sigara bırakma poliklinikleri, bağımlılık polikliniklerine dönüştürülecek

Hastanelerdeki sigara bırakma polikliniklerinin geliştirileceğini ve bağımlık polikliniklerine dönüştürüleceğini söyleyen Müezzinoğlu, "Sigara bırakma polikliniklerinin konseptini geliştirerek bağımlılık poliklinikleri oluşturacağız. Psikiyatri servisi olan yerlerde de, bunların yatarak tedavi olacakları alanları oluşturacağız. AMATEM merkezlerine gitmeden önceki süreçlerde, gerek poliklinik desteği ile, gerekse hemen servise yatırarak bu 1. kademe servisleri çok daha yaygınlaştıracağız. Bunların altyapılarını kamu hastaneleri kurumlarımızda psikiyatri hekimimiz olan hastanelerde poliklinikleri, psikiyatri servisi olan hastanelerimizde de bunlara ayrı özel yatak düzenlemelerini başlatıyoruz" ifadelerini kullandı. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com