Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Askıda Ekmek Projesi

Askıda Ekmek Projesi

Mardin'de başlatılan "Askıda Ekmek" projesi devam ediyor. Proje sayesinde yardıma muhtaç aileler kolayca ekmeğe ulaşabiliyorlar.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2015 Cuma 18:01
Askıda Ekmek Projesi

Mardin merkez Artuklu ilçesinde görev yapan din görevlileri ve Fırıncılar Odası’nın birlikte hazırladığı, Artuklu ve İl Müftülüğünün destek verdiği “Askıda Ekmek” projesi devam ediyor. Kentteki tüm fırınlarda uygulanan proje sayesinde yardıma muhtaç aileler kolayca ekmeğe ulaşabiliyorlar.

Proje ile ilgili bilgi veren Fuat Yağcı Camii İmam Hatibi Hasan Yenigün, Askıda Ekmek projesi ile hayırseverlerin, ihtiyaç sahiplerini rencide etmeden onlarla ekmeklerini paylaşmalarını sağlamaya çalışıldığını ifade etti.

Zenginler ile yoksullar arasında yardım köprüsü kurduklarını belirten Yenigün,  “Fırından ekmek alan hayırseverler, yoksullara vermek için istediği kadar ekmeğin parasını ödeyerek askıya ekmek bırakabiliyor. Böylece fakirlere, muhtaçlara daha fazla ekmek ulaştırmış oluyoruz.” dedi.

Yenigün, “Askıda Ekmek uygulaması ile maddi durumu iyi olan insanlar ekmek almak için fırına gittiklerinde kaç tane ekmek alacaklarsa bir ve daha fazla ekmeğin parasını ödeyebiliyorlar. Örneğin bir ekmek alıp, 2 ekmek parası vermek suretiyle, almadığı ekmeğin parasını da ihtiyaç sahiplerinin gelip alması için askıda bırakmış oluyor. Hayırseverlerin de ihtiyaç sahiplerinin de birbirini görmediği bu yardımlaşma modeli gösterişten uzak toplumsal fayda oluşturan bir yaklaşımdır. Din görevlileri olarak, bu uygulama ile sadece alan el ile veren eli gizliden buluşturmayı, muhtaç kardeşlerini hatırlatmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Projeye destek veren Artuklu Müftülüğü Şube Müdürü Mehmet Ümit Özonay ise, “Askıda ekmek projemiz, ihtiyaç sahiplerinin hayırseverler ile yüz yüze gelmeden ihtiyaçlarının karşılanmasını ve muhtaç insanlara ihtiyaç sahibi olmanın ezikliğinin hissettirilmemesini amaçlamaktadır.” dedi.

Mardin Fırıncılar Odası Başkanı Murat Sara da böyle bir projeye meslek odası olarak destek vermekten büyük bir memnuniyet duyduklarını aktardı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com